ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Польща, Данія та Норвегія відкрили трубопровід Baltic Pipe дном Балтійського моря

Велика Епоха
Робітники стоять перед газокомпресорною станцією «Голенюв» перед офіційним відкриттям газопроводу Baltic Pipe під Будно. (Marcin Bielecki/PAP/dpa)

Baltic Pipe — це стратегічний інфраструктурний проєкт, метою якого є створення нового коридору постачання газу на європейський ринок. Газ трубопроводом має надходити до Польщі.

Представники урядів Польщі, Данії та Норвегії відкрили новий трубопровід Baltic Pipe. По ньому природний газ має надходити з Норвегії через Данію до Польщі.

«Епоха російського домінування в газовій сфері добігає кінця. Епоха, відзначена шантажем, погрозами та примусом», — заявив у вівторок прем'єр-міністр Матеуш Моравецький на символічному відкритті компресорної станції компанії Baltic Pipe у Голенюві, неподалік польського портового міста Щецін.

«Цей день знаменує собою найважливіший геополітичний крок для всіх нас», — сказала прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен. Міністр нафти та енергетики Норвегії Терьє Аасланд наголосив, що президент Росії Володимир Путін хоче розділити Захід, але йому це не вдається.

Baltic Pipe — це приблизно 900-кілометрове відгалуження від чинного трубопроводу Europipe II, який проходить із Норвегії через Північне море до Нижньої Саксонії. У майбутньому норвезький природний газ також може транспортуватися на схід Балтійською трубою. Трубопровід з'єднується з чинним трубопроводом на захід від Данії у Північному морі, далі він веде до материкової частини Данії і далі через Балтійське море в Польщу.

Вартість проєкту складає 1,6 мільярда євро. Найбільший внесок зробили польський мережевий оператор Gaz-System та данська державна компанія Energinet. Baltic Pipe було субсидовано на 250 мільйонів євро із фондів ЄС.

Подача газу газопроводом запланована на 1 жовтня. Польський газовий оператор PGNiG очікує, що наступного року в країну надійде щонайменше 6,5 мільярда кубометрів природного газу.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===

Новини по темі: