ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Безпрецедентні пошкодження газопроводу «Північний потік»: витік газу та вибухи

Велика Епоха
(STR/AFP/Getty Images)

Шведська національна мовна компанія SVT повідомляє, що сейсмологи зафіксували вибухи поблизу трубопроводів «Північний потік» (Nord Stream).

У звіті, опублікованому у вівторок, йдеться, що вимірювальні станції у Швеції та Данії в понеділок зафіксували потужні підводні вибухи в тому ж районі, де стався витік газу. «Немає жодних сумнівів, що це вибухи», — сказав Бьорн Лунд, професор сейсмології Шведської національної сейсмічної мережі, SNSN.

Перший вибух був зафіксований о 2:03 ночі у понеділок, другий — о 19:04 у понеділок.

Попередження про витік газу з «Північного потоку» надійшли від Морської адміністрації в понеділок о 13:52 та 20:41 відповідно після того, як судна виявили бульбашки на поверхні.

Нагадаємо, що три морські лінії трубопровідної системи Nord Stream на дні Балтійського моря отримали «безпрецедентні» ушкодження за один день, повідомила у вівторок компанія Nord Stream AG, оператор мережі.

Раніше витік газу було виявлено на прилеглому газопроводі «Північний потік 2», що змусило Данію обмежити судноплавство в межах 9 км.

Компанія Nord Stream AG заявила, що неможливо оцінити, коли буде відновлено працездатність газотранспортної інфраструктури.