ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай: двох високопосадовців компартії засуджено до довічного ув'язнення

Велика Епоха
Поліціянти стоять на варті біля входу до суду, Пекін, 11 вересня 2020 року. (Carlos Garcia Rawlins/Reuters)

Двох високопоставлених співробітників органів безпеки Китаю було засуджено до довічного ув'язнення за звинуваченням у корупції. Обидва були залучені до переслідування Фалуньгун. Китайські спостерігачі вважають, що незабаром їх судитимуть за порушення прав людини.

Сунь Ліцзюнь, колишній заступник міністра безпеки, і Фу Чженхуа, колишній міністр юстиції та старший заступник міністра безпеки, постали перед судом Пекіна 23 вересня. Суд оголосив, що умовні смертні вироки можуть бути замінені на довічний вирок без права дострокового звільнення через два роки. Вони були позбавлені всіх політичних прав із конфіскацією особистого майна.

У вироку йдеться про те, що Сунь і Фу «прийняли велику кількість хабарів». Обставини їхніх злочинів були дуже серйозними, а соціальні наслідки особливо тяжкими. Таким чином, вони завдали дуже великої шкоди країні та народу.

Головна дисциплінарна інстанція Комуністичної партії Китаю (КПК), Центральна комісія з перевірки дисципліни, заявила: «Сунь готовий на все заради досягнення своїх політичних цілей. Він не дотримувався жодних моральних принципів. Міністерство громадської безпеки Китаю раніше звинуватило Суня у поширенні “отруйного” впливу своєї “політичної кліки”».

Чотири інші члени політичної кліки Суня, чиновники провінційного рівня, також отримали тривалі тюремні терміни.

Сунь та його «кліка», як то кажуть, підтримуються фракцією колишнього лідера КПК Цзян Цземіня.

Китайський аналітик зі США Ван Юйцюнь зазначив, що ще дві людини також дуже впливали на Суня. Один з них — Мен Цзяньчжу, колишній член Політбюро КПК та колишній секретар Центральної комісії з політичних та правових питань. Інший — Цзен Цінхун, колишній член Політбюро та віцепрезидент Китаю.

Сунь та Фу є ключовими членами так званої «банди кривавої провини» КПК, яка переслідує Фалуньгун і очолюється Цзяном та Цзеном.

Фалуньгун — це традиційна китайська духовна практика. Вона складається з простих, повільних медитативних вправ. В основі методу лежать принципи правдивості, милосердя та терпимості. До кінця 1990-х років, за офіційними оцінками, у Китаї налічувалося від 70 до 100 мільйонів послідовників.

Китайська комуністична партія розцінила популярність Фалуньгун як загрозу своїй монополії і в липні 1999 року розпочала кампанію щодо його систематичного знищення. З того часу вона ув'язнила мільйони послідовників у в'язниці, трудові табори та інші репресивні установи. Інформаційному центру Фалунь Дафа відомо понад 87 000 задокументованих випадків тортур.

Сунь і Фу були керівниками Офісу 610, організації, створеної Цзян Цземінем для переслідування Фалуньгун. Фу також безпосередньо планував та здійснював «709» масових арештів адвокатів із цивільних прав у 2015 році. Багато переслідуваних адвокатів представляли послідовників Фалуньгун у суді.

Всесвітня організація розслідування переслідування Фалуньгун (WOIPFG) опублікувала ряд повідомлень про злочини, пов'язані з репресіями проти послідовників навчання, вчинених Фу. До них відносяться і вбивства для одержання органів.

Прихильники Фалуньгун проводять чування зі свічками перед консульством Китаю, щоб відзначити 23 роки переслідування з боку китайської комуністичної партії в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, 18 липня 2022 року. (Debora Cheng/The Epoch Times)

Суд позбавив Сунь і Фу смертної кари через їхні «значні заслуги». Китайські спостерігачі вважають, що це сталося тому, що ці двоє розкрили інформацію про серйозні злочини, скоєні найвищими посадовими особами КПК.

Ван сказав, що відповідальні за переслідування Фалуньгун, включаючи Цзяна, Цзена і «банду кривавої вини», постануть перед судом у найближчому майбутньому.

«І Сунь, і Фу, а також Чжоу Юнкан і Бо Сілай, які вже засуджені до довічного ув'язнення, згодом служитимуть ключовими свідками злочинів Цзена і Цзяна, винних у переслідуванні Фалуньгун», — написав Ван у статті для китайського видання Epoch Times від 25 вересня.

У тому ж номері американський оглядач поточних подій Лі Чженкуан робить ще радикальніший висновок: «У найближчому майбутньому китайська комуністична партія постане перед міжнародним судом нарівні з Нюрнберзьким процесом над нацистами».

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Матеріали по темі: