ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські ЗМІ загадково повідомляють, що українців з окупованих територій зможуть мобілізувати силою

Велика Епоха
Російські солдати в Україні (Telegram)

Російські державні ЗМІ в загадкових виразах оголосили, що українців з окупованих українських територій, які Росія планує анексувати, можуть примусово призвати на службу до Збройних сил РФ, повідомляє HotNews.

Наприклад, "Интерфакс", одне з державних інформаційних агентств Росії, повідомляє, що "громадяни Російської Федерації, які відслужили в армії в іншій країні, не звільняються від мобілізації в Росії".

Московське агентство новин цитує "Объясни.рф", Telegram-канал, створений російською владою для надання роз'яснень і пояснень з приводу часткової мобілізації, оголошеної президентом Володимиром Путіним 21 вересня.

"Якщо громадянин Російської Федерації раніше служив в армії іншої країни, перебуває в запасі Збройних сил РФ і має військову спеціальність, то його може бути мобілізовано", — пояснює влада на цьому каналі.

Хоча частина "перебуває в запасі Збройних сил РФ", здавалося б, передбачає, що призову підлягають тільки чоловіки, які перебувають на території Росії, останні 8 днів показали, що призовні органи навіть не відповідають критеріям, викладеним у мобілізаційному указі, підписаному Путіним.

У своєму посланні минулого тижня президент України Володимир Зеленський попередив, що Росія вже намагається мобілізувати людей із Криму та інших частин України, які вона контролює.

"Це свідома спроба держави-агресора позбавити життя якомога більше жителів території, на яку вторглися російські війська", — наголосив він.

"У мене просте прохання до всіх наших людей на тимчасово окупованій території: зробіть головне — збережіть свої життя і допоможіть нам послабити і знищити окупантів. Будь-якими способами сховатися від російської мобілізації. Уникайте листів про набір персоналу. Постарайтеся потрапити на вільну територію України", — сказав президент Зеленський.

===

Новини по темі: