ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росіяни тікають від мобілізації до Фінляндії, побоюючись закриття кордону

Велика Епоха
Автомобілі з Росії стоять у черзі на контрольно-пропускному пункті Ваалімаа, Фінляндія, 28 вересня 2022 року. (Alessandro RAMPAZZO/AFP via Getty Images)

Стурбовані тим, що після наказу Москви про мобілізацію на війну в Україні кордон може бути закритий «назавжди», дедалі більше росіян призовного віку біжать до Фінляндії через прикордонний перехід до Ваалімаа.

«Наразі я думаю, що не має значення, який у тебе статус. Якщо сьогодні ти придатний до служби, то завтра ти можеш бути в армії», — сказав AFP Віктор Захаров, 35-річний учений.

Приїхавши з Санкт-Петербурга, він, його дружина та їх троє дітей щойно перетнули контрольно-пропускний пункт, де кількість російських громадян подвоїлася після мобілізаційного розпорядження Володимира Путіна минулої середи.

Віктор Захаров, 35-річний учений із Санкт-Петербурга, тримає на руках одного із трьох своїх дітей після проходження паспортного контролю на прикордонному переході у Фінляндії, 28 вересня 2022 року. (Alessandro RAMPAZZO/AFP via Getty Images)

«Почуття свободи ще не прийшло, через безсонні ночі та час, витрачений на пакування речей», — каже молодий батько. Після зупинки у Фінляндії він планує з друзями вирушити до Ізраїлю.

Щодня тисячі росіян прямують у вигнання до Грузії, Казахстану чи Туреччини.

Для Олега, власника бару в Москві, більшість тих, хто залишає країну, як і він, тікають через страх опинитися в пастці.

Вони бояться, «що вона закриється назавжди, що все закінчиться, їм доведеться жити в тоталітарній державі, де вони не зможуть нічого зробити», — сказав він, не бажаючи показувати своє обличчя камерою AFP.

Зіткнувшись цього літа з хвилею російських «туристів», Фінляндія готується перешкоджати проїзду росіян із шенгенськими туристичними візами.

Уряд Фінляндії має обговорити набрання чинності цим заходом у четвер.

За словами фінських прикордонників, черги, що існують, все ще керовані, але за останній тиждень вони стали набагато довшими.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr