ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайвань викликає «велике занепокоєння»: Пекін засмучений перемогою Мелоні на виборах в Італії

Велика Епоха
Лідер італійської партії "Fratelli d'Italia" ("Брати Італії") Джорджія Мелоні в ніч виборів 26 вересня 2022 року в Римі. (Oliver Weiken/dpa)

Призначена прем'єр-міністром Італії Джорджія Мелоні є скалкою в боці китайської компартії. Переможниця підтримує Тайвань та виступає проти «Поясу та шляху».

Перемога на виборах в Італії правого альянсу на чолі з Джорджією Мелоні викликає підозру не лише в деяких частинах ЄС. Режим комуністичної партії Китаю також незадоволений результатом. Адже Мелоні неодноразово виступала проти політики впливу Пекіна у Європі. Вона вважається стійким прихильником вільного Тайваню та переконаним противником проєкту «Один пояс, один шлях» (Новий шовковий шлях).

Мелоні наголошує на важливості Тайваню як стратегічного торговельного партнера для Італії та Європи. ЄС має усвідомлювати, що це важливо і для режиму у Пекіні.

«Ми не повинні забувати, що ЄС є важливим ринком для Китаю, який для нього може стати закритим у разі нападу на Тайвань», — каже Мелоні.

Вона сподівається, що Пекін згодом «пом'якшить свій тон і зробить щось конкретне щодо поваги демократії, прав людини та міжнародної законності». Однак її впевненість у цьому обмежена.

Режим КПК намагається розширити свій вплив на Західних Балканах та в деяких регіонах Африки, Індо-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки. За словами Мелоні, протидія цим зусиллям також буде одним із пріоритетів її уряду.

Глава уряду наголосила, що вона хоче захистити суверенітет Італії від будь-яких спроб втручання. Це торкається не лише військового питання. Пильність необхідна і в галузі кібербезпеки, і свободи інформації.

Мелоні сказала агентству Рейтер, що під її керівництвом Італія не буде «слабкою ланкою» у західному альянсі. Італія має позбутися образу «спагеті та мандоліни» та стати важливим гравцем міжнародного рівня. Зі свого боку вона вважає, що «відсутня політична воля для схвалення китайської експансії до Європи».

Війна в Україні — це вершина айсберга, коли йдеться про спроби змінити світовий порядок. Порівняно з Росією режим компартії в Китаї діє «спокійніше, але його спроби впливу поширюються всюди».

Мелоні також хоче скоротити просування електромобілів у Європі. Більшість батарей, необхідних їм, буде вироблятися у Китаї. Це може створити нову залежність для Європи, сказала вона.

З іншого боку, Мелоні бачить безліч можливостей для більш тісної співпраці з Тайванем. Вона пояснила Рейтер:

«Ми припускаємо нову та більш інтенсивну співпрацю: культурні обміни, туризм, профілактика та управління кризами в галузі охорони здоров'я, наукові дослідження та проєкти у ключовому секторі мікрочипів, де Тайвань є світовим лідером».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===

Новини по темі: