ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після оголошення "результатів" референдумів Столтенберг просить союзників надати більше зброї

Велика Епоха
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. (Dan Kitwood/Getty Images)

Єнс Столтенберг скликав позачергове засідання Конференції директорів національних озброєнь (CNAD) у штаб-квартирі НАТО. Згідно із заявою, опублікованою після закінчення зустрічі, обговорення були зосереджені на можливостях реагування в масштабах усього Альянсу, розв'язанні проблеми запасів боєприпасів і можливого дефіциту в арсеналі кожного члена НАТО.

Генеральний секретар НАТО закликав союзників забезпечити якнайшвидше поповнення запасів: "Поліпшення запасів НАТО забезпечить нам можливість продовжувати надавати підтримку Україні. Ми повинні продовжувати працювати з союзниками по НАТО і збройовою промисловістю, щоб поповнити наші запаси боєприпасів і надати Україні необхідну підтримку доти, доки вона її потребує", — сказав Столтенберг.

Також щодо питання підтримки України глава НАТО засудив референдуми Росії в Україні: "Я говорив із президентом Зеленським і запевнив його у твердій підтримці Альянсом суверенітету України та її права на самозахист. Російські фальшиві референдуми не мають жодної легітимності та є грубим порушенням міжнародного права. Ці землі належать Україні", — написав Столтенберг у Twitter.