ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Політики ЄС вбачають у витоку з газопроводів саботаж. Фон дер Ляєн: «Неприйнятно»

Велика Епоха
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. (Virginia Mayo/AP/dpa)

Витоки в балтійських трубопроводах «Північний потік 1» та «Північний потік 2» спричинені саботажем, вважають європейські політики.

Фон дер Ляйєн повідомила у вівторок увечері, що вона розмовляла з прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен про «акт саботажу». Фредеріксен припустила, що витоки були викликані «навмисними діями», а не випадковістю. Прем'єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон повідомила про «детонацію».

Спочатку не було жодної офіційної інформації про можливу причину витоку. Проте передбачається акт саботажу. Фредеріксен сказала, що однозначна думка данської влади полягає в тому, що це не був нещасний випадок. Міністр енергетики та клімату Дан Йоргенсен сказав, що отвори, через які відбувається витік газу, «занадто великі», щоб мати випадкову причину.

Прем'єр-міністр Швеції Андерссон заявив, що у Балтійському морі відбулися «детонації». Але міністр закордонних справ Анн Лінде висловилася, що не хоче «вигадувати про мотиви чи винних».

Фон дер Ляйєн заявила в Твіттері, що зараз дуже важливо провести розслідування інцидентів, щоб отримати «повну ясність» про те, що сталося і яке підґрунтя. Будь-яке навмисне порушення європейської енергетичної інфраструктури «неприйнятне і призведе до рішучих дій у відповідь», — попередила вона.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH