ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Румунія засуджує Росію за референдуми щодо України. МЗС: Вони незаконні та нелегітимні

Велика Епоха
Військовослужбовець ЛНР голосує на виборчій дільниці в Луганську, контрольованому проросійськими сепаратистами, східна Україна, 23 вересня 2022 року. (AP Photo)

Міністерство закордонних справ Румунії в середу представило в офіційній заяві позицію щодо так званих "референдумів", проведених в українських регіонах. Засвідчивши, що Румунія знову найрішучішим чином засуджує так звані "референдуми", проведені 23-27 вересня 2022 року в регіонах, незаконно окупованих російськими військами в Україні.

"Румунія знову найрішучішим чином засуджує так звані "референдуми", проведені 23-27 вересня 2022 року в регіонах, незаконно окупованих російськими військами в Україні, за участю і прямої підтримки російських окупаційних сил. Румунія не визнає результати цих так званих "референдумів", які є незаконними і нелегітимними. Вони є серйозним порушенням міжнародного права і тому не мають юридичної сили", - заявили в МЗС, яке цитує Ziare.com.

За словами МЗС, "організовуючи ці так звані "референдуми", Російська Федерація вкотре демонструє, що діє, порушуючи основоположні принципи міжнародного права, та всупереч обов'язкам постійного члена Ради Безпеки ООН як гаранта миру та безпеки в усьому світі". Міжнародне співтовариство не може миритися з такою поведінкою".

"У резолюції "Агресія проти України", ухваленій переважною більшістю голосів 2 березня 2022 року, Генеральна Асамблея ООН наголосила, що жодні територіальні приєднання, досягнуті шляхом застосування сили або погрози силою, не можуть бути визнані законними. Такі дії, спровоковані, підтримані та організовані російськими окупаційними силами, є подальшою ескалацією незаконної війни Росії проти України та спробою Кремля узаконити свій неправомірний військовий контроль над територіями, що належать іншій суверенній державі. Такою поведінкою Москва прагне силоміць змінити кордони України, що є явним актом грубого порушення як Статуту ООН, так і незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", — заявили в МЗС.

"Румунія підтверджує свою тверду підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України та закликає всі держави відкинути спроби Російської Федерації незаконно анексувати території іншої держави або будь-які подібні дії", — додається в офіційній заяві.

===

Новини по темі: