ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американська альпіністка Гіларі Нельсон загинула внаслідок нещасного випадку в Гімалаях

Велика Епоха
Тіло американської альпіністки Гіларі Нельсон відвезуть у Катманду 28 вересня 2022 року. (SUNIL PRADHAN/AFP via Getty Images)

Відома американська гірськолижна альпіністка Гіларі Нельсон загинула в Гімалаях унаслідок смертельного нещасного випадку. Після дводенних пошуків тіло 49-річної жінки було знайдено на горі Манаслу, повідомив у середу агентству AFP організатор туру Джибан Гімір із компанії Shangri-La Nepal Trek. Тіло Нельсон доправили в базовий табір, звідки його перевезуть літаком до столиці Непалу Катманду.

Нельсон постраждала під час спуску, після успішного сходження на Манаслу в понеділок. У день події вертольоти не могли злетіти для пошуку Нельсон через погані погодні умови. Пошуковою операцією керував партнер Нельсон Джим Моррісон, який разом із нею здійснив сходження на 8 163-метрову вершину Манаслу.

Протягом двох десятиліть Нельсон успішно займалася гірськолижним альпінізмом. У 2012 році вона стала першою жінкою, яка підкорила вершини Евересту і сусідньої Лхоцзе всього за 24 години. Шість років потому вона стала першою людиною, яка спустилася з Лхоцзе на лижах. За це журнал National Geographic назвав її авантюристкою року.

Безперервний дощ робить сходження "надзвичайно важким"

Минулого тижня Нельсон написала про свою нещодавню гімалайську експедицію на онлайн-сервісі Instagram, пояснивши, що сходження було надзвичайно важким через "безперервний дощ". "На Манаслу я не почувалася в такій безпеці, як під час інших пригод у розрідженому повітрі Гімалаїв", — написала вона. "Ці останні кілька тижнів по-новому перевірили мою стійкість".

Нельсон — другий смертельний випадок за поточний осінній альпіністський сезон у Непалі. У день нещасного випадку непальський альпініст загинув у лавині між таборами 3 і 4 на Манаслу, ще близько 12 осіб дістали поранення, за даними Міністерства туризму.

У Непалі розташовані вісім із 14 найвищих вершин світу. Вони приваблюють численних альпіністів з усього світу. Через пандемію альпінізм у Гімалаях практично припинився 2020 року. Однак торік базові табори в горах було знову відкрито.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH