ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Citroën винайшов картонний автомобіль для безресурсного світу

Велика Епоха
Концепт-кар Citroën Oli під час презентації для ЗМІ в Ла-Плен-Сен-Дені поблизу Парижа, Франція, 31 серпня 2022 року. (Reuters/Gilles Guillaume)

Класичний європейський автовиробник в одному зі своїх останніх проєктів вдався до заміни металевих деталей композитами на основі картону.

Французький Citroën, підрозділ автомобільного гіганта Stellantis, оголосив про випуск свого нового концептуального автомобіля під назвою Oli в очікуванні глобальної нестачі ресурсів.

Дизайн екологічно чистого електромобіля був розроблений у співпраці з німецьким хімічним виробником BASF, який виготовляє картон.

Передбачається, що Oli простий у виробництві, ефективний в експлуатації, сконструйований із довговічних екологічно стійких матеріалів та має спрощені характеристики, які є базовими порівняно з більшістю сучасних автомобілів.

Для виготовлення кузова автомобіля замість сталі використовують спеціалізований стільниковий картон, з обох боків укріплений пластиковим покриттям, яке витримує тиск на зминання.

BASF стверджує, що плити на 50% легші стали.

Додатковою новою функцією є недороге вертикальне скло, яке зменшує проникнення сонячного випромінювання всередину автомобіля.

Citroen заявив, що нове вітрове скло, як очікується, знизить енергоспоживання системи кондиціювання повітря Oli на 17 відсотків.

Внаслідок легких футуристичних матеріалів та невеликих розмірів, вага цього сімейного позашляховика становить лише 1,1 тонни.

«Це більше, ніж просто концепт-кар, який ви звикли бачити», — сказала Reuters Енн Лалірон, директор Citroën з продуктів майбутнього.

«Це вираз нового способу життя», — додала вона, підкресливши екологічний слід електромобіля.

Щоб пом'якшити наслідки зміни клімату та нестачі компонентів, Citroën спроєктував Oli так, щоб максимальна швидкість не перевищувала 110 км/год.

Електричний двигун має невелику батарею на 40 кіловат, але його легка вага та інші функції, що підвищують мобільність, дозволяють досягати максимальної дальності 400 км.

Французький електромобіль придатний для вторинного перероблення та легко ремонтується, термін служби складає три покоління, або близько 50 років.