ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Голова Держдуми розлючений на росіян, які тікають до Грузії і визнають Росію агресором

Велика Епоха
В'ячеслав Володін (Getty Images)

Російські громадяни, які перетнули кордон Грузії і підписали на кордоні документ про визнання Росії країною-окупантом, скоїли злочин проти свого народу і будуть покарані, якщо повернуться в Росію, заявив у середу голова Держдуми В'ячеслав Володін.

"Можливо, це добре, що ті, хто підписав цей документ, поїхали. Немає потреби їх затримувати. Вони вже зрадили нас. Однак ми повинні сказати їм, що вони вчинили злочин проти своєї країни і свого народу, і якщо вони надумають повернутися, то будуть покарані за законом", — цитує його слова на засіданні Державної Думи російське інформаційне агентство ТАСС.

Він також доручив головам комітетів нижньої палати парламенту з безпеки і міжнародних справ вивчити це питання.

"Якщо це факт, ми повинні зайняти позицію і рухатися в напрямку виконання закону, тож підписанти можуть розраховувати на "теплий" прийом. Якщо це факт, і наші громадяни підписують цей документ, то це абсолютно очевидно злочин.

Це необхідно пояснити, оскільки перше положення говорить, що сторона, яка підписала, визнає, що її країна є агресором. Це вже передбачає кримінальну відповідальність", — додав Голова Думи.

Нагадаємо, що після того, як президент Росії Володимир Путін минулого тижня оголосив часткову мобілізацію, дедалі більше російських чоловіків намагаються втекти в Грузію, щоб уникнути призову на війну, з якою вони не згодні.

Росіян, яким вдається вибратися з країни на грузинському кордоні, зустрічають антивоєнні демонстранти з українськими прапорами і плакатами протесту. Протестувальники співають гімн України і тролять росіян, які тікають.

Водночас щонайменше 11 військкоматів і шість будівель військового управління по всій Росії зазнали нападів із застосуванням пляшок із запальною сумішшю або інших запальних пристроїв, повідомляє новинний сайт Meduza.

Жителі Республіки Дагестан вступили в сутички зі співробітниками правоохоронних органів під час протестів проти мобілізації Москвою 300 000 військових резервістів. На кількох відео, розміщених у соціальних мережах, можна побачити, як жінки б'ються з поліцією.

===

Новини по темі: