ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США протидіють Пекіну та збільшують свій вплив у Тихоокеанському регіоні

Велика Епоха
Президент США Джо Байден (у центрі) та лідери регіону тихоокеанських островів позують фотографу на північному портику Білого дому, Вашингтон, округ Колумбія, 29 вересня 2022 року. (Chip Somodevilla/Getty Images)

29 вересня президент США Джо Байден оголосив про виділення 810 мільйонів доларів США на нове фінансування острівних держав Тихого океану протягом наступного десятиліття, оскільки США прагнуть протистояти впливу Пекіна в регіоні, що зростає.

Зустріч відбулася після того, як у квітні Пекін та Соломонові острови підписали пакт про безпеку, який викликав сильну протидію з боку США, Австралії, Нової Зеландії та Японії. За повідомленнями Reuters, прем'єр-міністр Соломонових островів Манассе Согаваре також висловив нерішучість щодо підписання заяви за підсумками саміту з критикою Китаю.

Виступаючи перед більш ніж десятком лідерів тихоокеанських островів на «першому в історії» саміті у Вашингтоні 29 вересня, Байден заявив, що його адміністрація віддана розвитку тісніших партнерських відносин між США та островами, а також зміцненню присутності США в тихоокеанському регіоні.

«Найближчими роками й десятиліттями більшість історії нашого світу буде написана в Індо-Тихоокеанському регіоні», — сказав Байден. І тихоокеанські острови відіграють вирішальну роль у формуванні цього майбутнього. І саме тому моя адміністрація зробила пріоритет зміцнення нашого партнерства з вашими країнами».

«За останнє десятиліття Сполучені Штати безпосередньо виділили понад 1,5 мільярда доларів на підтримку тихоокеанських островів, а сьогодні оголосили про виділення понад 810 мільйонів доларів на додаткові розширені програми».

Байден сказав, що він хоче продемонструвати «довгострокову прихильність» тихоокеанським острівним державам, додавши, що «безпека Америки та всього світу залежить від вашої безпеки».

29 вересня адміністрація Байдена також оприлюднила «першу в історії» стратегію Тихоокеанського партнерства, яка має доповнити раніше ухвалену Індо-Тихоокеанську стратегію.

Згідно з Тихоокеанською стратегією, США розширять дипломатичні представництва з шести до дев'яти в Тихоокеанському регіоні, направлять додатковий персонал, збільшать присутність у регіоні Берегової охорони США, Національного управління океанічних та атмосферних досліджень та Міністерства оборони, а також «виведуть» тихоокеанські острови з надзвичайної фази COVID-19. США також повернуть цього року присутність волонтерів Корпусу світу на Фіджі, Тонга, Самоа та Вануату та активно вивчатимуть варіанти відкриття місій в інших країнах.

Байден заявив, що США також визнають новозеландські королівства Острови Кука та Ніуе «суверенними державами», що дозволить обом територіям розвивати дипломатичні відносини безпосередньо зі США.

За словами Мег Кін, директора програми островів Тихого океану австралійського Інституту Лоуї, це визнання також дозволить Островам Кука і Ніуе претендувати на частину американського фінансування.

Білий дім заявив, що посольства США також відкриються в Тонга та Кірибаті.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: