ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін починає розуміти, що "зробив колосальну помилку", вторгнувшись в Україну

Велика Епоха
Путін із Валерієм Герасимовим (Getty Images)

Президент Росії Путін починає розуміти, яку "колосальну помилку" він зробив, вторгнувшись в Україну, кажуть західні чиновники, цитує SkyNews.

Один із чиновників сказав, що росіянам стає дедалі зрозуміліше, що їхня країна пережила приниження, яке в кінцевому підсумку може послабити хватку Путіна на владу.

"Оголошення про мобілізацію означає, що все більше росіян починають розуміти, що їм брешуть", — сказав чиновник. "Еліта знає, що все йде не за планом. Абсолютно ясно, що вони шукають винних. Ми бачили коментарі в державних ЗМІ про те, що Путін був введений в оману високопоставленими військовими".

"Я не прогнозую, що ми побачимо якісь неминучі зміни. Якби ви запитали мене рік тому, я б подумав, що нинішня команда буде при владі, ймовірно, до 2030-х років. Але зараз, я думаю, це набагато менш очевидно".

"Це така велика помилка. Зараз багато хто розуміє, що Росія була принижена цією колосальною помилкою. Це матиме наслідки, але я думаю, що вони проявлятимуться протягом кількох місяців, якщо не років", — додав він.

Західні чиновники також заявили, що Путін повинен приборкати свої "глибоко безвідповідальні" погрози після попередження про те, що будь-який напад на російську територію може бути зустрінутий ядерною відповіддю. Його слова були витлумачені як попередження Україні, щоб відрадити її від спроб повернути території Донецька, Луганська, Херсона і Запоріжжя, якщо, як очікується, вони будуть включені до складу Росії.

"Росія є постійним членом Ради Безпеки ООН. Абсолютно обурливо і глибоко безвідповідально використовувати подібну мову. Необхідна деескалація", — сказав один із чиновників.

===

Новини по темі: