ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Надмірне споживання вітаміну С може визвати побічні ефекти

Велика Епоха
Вітамін С, також відомий як аскорбінова кислота, необхідний для зростання, розвитку та відновлення всіх тканин організму. (Peangdao/Shutterstock.com)

У сезони застуди та грипу багато людей вважають за краще купувати добавки з вітаміном С, щоб знизити ймовірність захворіти.

Вітамін С, або аскорбінова кислота, є однією з багатьох водорозчинних поживних речовин, які природно містяться у фруктах та овочах, і це антиоксидант, який, як відомо, здатний допомогти запобігти деяким захворюванням.

Доведено, що вітамін С зміцнює імунну систему, перешкоджає відкладенню меланіну, сприяє загоєнню ран, а також запобігає виникненню серцево-судинних та онкологічних захворювань.

Все більше і більше людей вважають за краще приймати добавки вітаміну С як частину свого щоденного раціону. Чи правда, що чим більше добавок вітаміну С ви приймаєте, тим краще? Як тривале вживання вітаміну С вплине на організм?

Нещодавно Тайванське управління з контролю за продуктами й ліками рекомендувало помірне споживання вітаміну С: дорослим рекомендується щоденне споживання 100 мг, вагітним жінкам — 120 мг, а матерям-годувальницям — 140 мг. Щоденне вживання фруктів та овочів може забезпечити достатню кількість вітаміну С у крові.

Надмірне споживання вітаміну С знижує швидкість його засвоєння в організмі. Надмірна кількість вітаміну С в організмі виводитиметься з сечею і може спричинити сильний шлунково-кишковий дискомфорт або каміння у нирках.

Багато натуральних продуктів містять вітамін С. Дорослі, які щодня з'їдають половину плоду гуави або ківі, отримують достатню кількість вітаміну С на день. А якщо їм захочеться більше, вони можуть отримати 200-400 мг вітаміну С у крові, просто з'ївши ще кілька свіжих фруктів та овочів.

Вживання свіжих фруктів та овочів також дозволяє нашому організму засвоювати більше фітохімічних речовин, мінералів, харчових волокон та інших компонентів, корисних для здоров'я. Тому свіжі фрукти та овочі в нашому раціоні краще, ніж прийняття добавок.

Що ж станеться, якщо ви прийматимете надмірну кількість вітаміну С?

Дослідження показують, що, якщо ви приймаєте понад 3000 мг вітаміну С на день, кишкові бактерії будуть метаболізувати вітамін С, що не всмоктався, викликаючи осмотичну діарею.

Інші побічні ефекти можуть бути серйознішими. Оскільки метаболітом вітаміну С є щавлева кислота, це може підвищити ризик розвитку гіпероксалурії або навіть спричинити утворення каменів у нирках.

Хоча прийняття надмірної кількості вітаміну С, що перевищує верхню межу норми, небезпечний для життя, він може спричинити значні побічні ефекти та дискомфорт.

Крім того, вітамін С може взаємодіяти з деякими ліками, особливо з серцево-судинними та протираковими препаратами. Тому важливо бути обережними й проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати добавки з цими препаратами.

З точки зору дієтології люди можуть вибирати необхідну кількість фруктів для щоденного вживання залежно від своїх переваг. За умови збалансованого та різноманітного харчування немає потреби у додаткових добавках вітаміну С.

За матеріалами The Epoch Times USA