ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден назвав пошкодження газопроводів «Північний потік» навмисним актом саботажу

Велика Епоха
Президент Джо Байден виступає з промовою про заходи реагування федерального уряду на ураган «Іен», Білий дім, Вашингтон, 30 вересня 2022 року. (Chip Somodevilla/Getty Images)

Президент Джо Байден назвав пошкодження трубопроводів «Північний потік 1» та «Північний потік 2», що проходять дном Балтійського моря, навмисним «актом саботажу», заявивши президентові Росії Володимиру Путіну, що Сполучені Штати та їхні союзники не будуть «залякані» його погрозами.

«Дозвольте мені сказати наступне: це був навмисний акт саботажу, і тепер росіяни поширюють дезінформацію та брехню», — сказав Байден журналістам у Білому домі в п'ятницю. Його останнє зауваження спростовує твердження Путіна про те, що Захід несе відповідальність за підрив трубопроводів, якими російський природний газ постачається до Німеччини.

«Ми збираємося працювати з нашими союзниками, щоб докопатися до суті того, що саме сталося. І я вже почав допомагати нашим союзникам посилювати захист цієї критично важливої інфраструктури», — додав президент США. «У слушний момент, коли все заспокоїться, ми направимо туди водолазів, щоб з'ясувати, що саме сталося».

Байден, який звинуватив Москву у поширенні «дезінформації та брехні», ймовірно, має на увазі твердження Кремля про те, що Вашингтон мав мотив підірвати трубопроводи, щоб продавати більше зрідженого природного газу (ЗПГ) до Європи.

Василь Небензя, посол Росії в ООН, заявив у п'ятницю в Раді Безпеки, що Сполучені Штати «безперечно» виграють від руйнування трубопроводів, хоча він не став звинувачувати Вашингтон у вибухах, що сталися цього тижня.

Путін звинуватив Захід у підриві трубопроводів: «Санкцій англосаксам виявилося замало: вони перейшли до саботажу».

Білий дім відкинув усі звинувачення Кремля в тому, що Захід несе відповідальність за завдану шкоду, назвавши твердження Москви «не відповідними дійсності».

«Просто не слухайте, що говорить Путін», — сказав Байден на брифінгу в Білому домі. «Те, що він говорить, ми знаємо, що це неправда».

За матеріалами The Epoch Times USA