ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайська машина придушення духу демократії у дії: за 100 днів заарештовано 1,43 мільйона людей

Велика Епоха
Поліціянти та служба безпеки здійснюють контроль за людьми після офіційної церемонії підняття прапора на ознаменування Національного дня поряд з площею Тяньаньмень та Забороненим містом, Пекін, Китай, 1 жовтня 2021 року. (Kevin Frayer/Getty Images)

Пекін затримав 1,43 мільйона китайців під час тримісячної кампанії із забезпечення безпеки напередодні Національних зборів партії. Проте не всі заарештовані були злочинцями.

Посилення заходів безпеки знадобилося через наближення 20-го Національного з'їзду Комуністичної партії Китаю (КПК), запланованого на жовтень. Режим провів 100-денну операцію, яка розпочалася 25 червня.

На пресконференції 27 вересня Міністерство громадської безпеки відзначило успіх кампанії: на сьогодні в рамках операції було розкрито понад 640 000 кримінальних справ та заарештовано понад 1,43 мільйона осіб.

Однак багато так званих підозрюваних є звичайними громадянами Китаю, такими як дисиденти, активісти, петиціонери, християни та послідовники Фалуньгун.

Режим стверджує, що ця операція була «жорсткою рукою», необхідною для захисту вразливих груп населення, таких як жінки, неповнолітні, люди похилого віку та інваліди.

Китайському виданню The Epoch Times стало відомо, що поліція обрала своєю мішенню в тому числі людей, які наважуються захищати інтереси громадян.

Наприклад, адвокат Чень Цзяхун зник безвісти 24 вересня, коли поліція відвідала його будинок у провінції Гуансі на півдні Китаю.

Раніше Чень був ув'язнений за звинуваченням у «підбурюванні до підриву державної влади» за вираження підтримки жертвам «репресій 709», масових арештів адвокатів та правозахисників у 2015 році.

Сян Цзіньфен, правозахисник з провінції Фуцзянь на південно-східному узбережжі Китаю, був затриманий місцевою поліцією в місті Лун'янь 1 вересня за невідомим звинуваченням. Брат Сяна повідомив виданню The Epoch Times, що сім'ї сказали, що його затримання триватиме не більше ніж місяць.

У Міжнародний день захисту прав людини кілька шанхайських петиціонерів зробили групову фотографію на тлі залізничного вокзалу в Пекіні після того, як вони прибули для подачі петиції 10 грудня 2020 року. Напис над групою говорить: «Права людини вищі за суверенітет; захист прав – це патріотизм». (Courtesy of interviewees)

Звернення з петиціями до уряду стало звичайною справою для багатьох китайців, які вважають, що їхній голос має почути влада. Однак вони стали об'єктами переслідування в ході останньої операції.

Ху Цзяньго, шанхайський активіст, якось сказав: «Захищаючи свої права, ми боремося за демократію та свободу, які є нашою найбільшою надією у житті».

28 вересня він розповів The Epoch Times, що протягом двох тижнів поліція чергувала в його гаражі, спостерігаючи за ним вдень і вночі лише для того, щоб перешкодити йому поїхати до Пекіна для подачі петиції уряду.

За словами Ху, деякі інші шанхайські петиціонери, такі як Ян Юнлань, Гу Гопін, Пен Мяолінь та її дочка Пен Цзюнь, також перебувають під цілодобовим наглядом поліції.

З 2005 року щорічна кількість петицій у Китаї досягла 10 мільйонів, згідно з книгою «Петиції, демократія та верховенство закону: теми Китаю», опублікованій City University of HK Press у 2013 році.

Лише у 2021 році було подано понад 3,8 мільйона скарг до державних антикорупційних відомств, Центральної комісії з перевірки дисципліни та Національної комісії з нагляду.

Режим стверджує, що корупціонери на низовому рівні є головною причиною масових інцидентів.

Щоби боротися з корупцією, місцеві чиновники ініціювали кампанію «нуль петиціонерів».

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: