ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фон дер Ляєн про газопровід Інтерконектор Греція-Болгарія: Європі вистачить газу на зиму

Велика Епоха
Урсула фон дер Ляєн (Getty Images)

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що новий трубопровід Інтерконектор Греція-Болгарія, який почав працювати в суботу, "є переломним моментом для Болгарії і для енергетичної безпеки Європи", повідомляє Reuters.

"Цей трубопровід змінює правила гри. Це — переломний момент для Болгарії та для енергетичної безпеки Європи. І це означає свободу. Це означає свободу від залежності від російського газу. І тут, у Болгарії, і по всій Європі люди відчувають наслідки війни, розв'язаної Росією. Але завдяки таким проєктам, як цей, у Європи буде достатньо газу на зиму", — сказала фон дер Ляєн під час церемонії відкриття газопроводу в Софії, на якій були присутні лідери Болгарії, Греції, Азербайджану, Румунії, Сербії та Північної Македонії.

Греція і Болгарія в суботу почали комерційну експлуатацію давно відкладеного газопроводу, який допоможе знизити залежність південно-східної Європи від російського газу і підвищити енергетичну безпеку.

182-кілометровий газопровід принесе полегшення Болгарії, яка зазнає труднощів із забезпеченням доступних поставок газу з кінця квітня, коли російська компанія "Газпром" припинила поставки через відмову Софії платити в рублях.

Росія скоротила постачання газу до Європи після того, як Захід запровадив санкції проти Москви у зв'язку з її вторгненням в Україну, змусивши країни Європейського союзу шукати альтернативні поставки на тлі зростаючих цін.

Трубопроводом Інтерконектор Греція-Болгарія транспортуватиметься 1 мільярд кубічних метрів (млрд куб. м) азербайджанського газу в Болгарію.

З початковою потужністю 3 млрд куб. м на рік, і планами її подальшого збільшення до 5 млрд куб. м, трубопровід може постачати неросійський газ до сусідніх Сербії, Північної Македонії, Румунії та далі до Молдови й України.

Він транспортуватиме газ із північного грецького міста Комотіні в Стара-Загору в Болгарії. ІГБ пов'язаний з іншим трубопроводом, частиною Південного газового коридору, який транспортує азербайджанський газ до Європи.

У п'ятницю газові оператори Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини запропонували транспортувати більше азербайджанського газу в Центральну Європу своїми мережами.

Газопровід вартістю 240 млн євро контролюється спільним підприємством болгарської державної енергетичної компанії BEH, грецької газової компанії DEPA та італійської компанії Edison.

===