ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ізраїль вітає пропозицію США про морський кордон із Ліваном

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід заявляє, що демаркація морського кордону між Ліваном та Ізраїлем «захищає» та «зміцнює» інтереси єврейської держави. (Ludovic MARIN/AFP via Getty Images)

Пропозиція американського посередника щодо демаркації морського кордону між Ліваном та Ізраїлем «захищає» та «зміцнює» інтереси єврейської держави, заявив у неділю прем'єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід.

Ліван та Ізраїль, сусіди, які офіційно перебувають у стані війни, вже два роки ведуть переговори за посередництва США про делімітацію морського кордону та усунення перешкод для розвідки та розробки шельфових газових родовищ.

У суботу ліванський президент оголосив, що отримав останню пропозицію від американського посередника Амоса Хохштейна. Хасан Насралла, лідер воєнізованого руху «Хезболла», який домінує у політичному житті Лівану, привітав «дуже важливий крок», вітаючи той факт, що «тепер є письмовий текст», і зазначив, що «найближчі дні будуть вирішальними».

У своїй першій реакції на ці події Лапід заявив у неділю, що він також отримав пропозицію США та веде переговори про «останні деталі».

«Ми поки не можемо сказати, що угода укладена, але ми можемо сказати, що, як ми і просили від початку, пропозиція повністю захищає безпеку, дипломатичні та економічні інтереси Ізраїлю», — сказав Лапід на щотижневому засіданні кабінету міністрів.

«Понад десять років Ізраїль намагався досягти цієї угоди. Безпека півночі (країни) буде зміцнена. Родовище Каріш буде запущено в експлуатацію і вироблятиме природний газ (...) Ми не проти розробки додаткового газового родовища в Лівані, від якого ми отримаємо свою справедливу частку», — додав Лапід.

Цими вихідними ліванська та ізраїльська влада не розкрила текст американського посередництва, але, згідно з ліванською газетою L'Orient-Le Jour, родовище Каріш залишається за Ізраїлем, а Ліван отримає «все газове родовище Кана», хоча частина його «виходить за межі» майбутньої демаркаційної лінії між двома країнами у східному Середземномор'ї.

Ізраїльська влада заявила, що хоче якнайшвидше почати видобуток газу на родовищі Каріш, оператором якого є британська група Energean. Своєю чергою французька група Total, як очікується, займатиметься розвідкою та розробкою родовища Кана, повідомили AFP високопоставлені ізраїльські чиновники.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr