ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Москва заявляє, що війська виведені з ключового міста Лиман на "вигідні позиції". США вітають "значний" успіх

Велика Епоха
Українські військовослужбовці спостерігають за місцевістю на позиції біля лінії фронту в Запорізькій області, Україна, 18 серпня 2022 року. (Dmytro Smolienko/Reuters)

Міністр оборони США заявив, що відвоювання Україною у Росії Лиману на сході України є обнадійливим успіхом на полі бою, який створить нові труднощі для російських військових.

"Безумовно, це важливо. Ми дуже натхнені тим, що бачимо зараз", ─ сказав Ллойд Остін журналістам на Гаваях, повідомляє Reuters.

Захоплення Лиману стало найбільшим досягненням України на полі бою після контрнаступу на північному сході Харківської області минулого місяця.

"У зв'язку зі створенням загрози оточення союзні війська були відведені з населеного пункту Красний Лиман на більш вигідні рубежі", — заявило міністерство оборони Росії, використовуючи російську назву міста.

Російська заява поклала кінець багатогодинному офіційному мовчанню після того, як Україна спочатку заявила, що оточила тисячі російських військ у цьому районі, а потім, що її війська перебувають усередині міста.

Ллойд Остін зазначив, що Лиман знаходився на лінії постачання, яку Росія використовувала для перекидання своїх військ і матеріалів на південь і на захід.

"А без цих шляхів буде складніше. Тож це являє собою свого роду дилему для росіян у майбутньому", ─ сказав Остін.

"І ми вважаємо, що українці виконали велику роботу, щоб досягти цього і зайняти місто".

Пан Остін не сказав, чи вважає він, що взяття Україною Лиману може спонукати Росію до ескалації, хоча офіційні особи США останніми днями широко засуджують ядерну риторику Росії.

"Що це означає з точки зору потенційної ескалації, я не буду про це міркувати. Але що це означає для поля бою, так це те, що українці продовжують досягати успіхів", — сказав пан Остін.

"Вони продовжують створювати проблеми для росіян, які їм доведеться вирішувати. І знову ж таки, ми всі повинні бути натхнені тим, що ми бачимо".

===

Новини по темі: