ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вірус знищив 100 000 голів великої рогатої худоби в Індії

Велика Епоха
Чоловік стоїть серед корів, заражених нодулярним дерматитом, у корівнику в Джайпурі, штат Раджастхан, Індія, 21 вересня 2022 року. (Vishal Bhatnagar/AP Photo)

Вірусне захворювання вбило майже 100 000 корів і буйволів в Індії та призвело до хвороби понад 2 мільйонів.

Спалах захворювання призвів до катастрофічних втрат доходів фермерів, які займаються розведенням великої рогатої худоби, оскільки хвороба не тільки призводить до смерті, а й може стати причиною зниження виробництва молока, виснаження тварин і проблем із народжуваністю.

Інфекційне захворювання, що називається нодулярним дерматитом, поширюється кровосисними комахами, такими як комарі та кліщі. У заражених корів і буйволів підвищується температура, і з'являються шишки на шкірі.

За останній рік фермери зазнали серйозних втрат від екстремальних погодних явищ: рекордна спека в Індії знизила врожайність пшениці у квітні, недостатня кількість опадів у східних штатах, таких як штат Джаркханд, призвела до в'янення пересохлих озимих культур, таких як бобові, а незвично інтенсивні вересневі дощі завдали шкоди рису на півночі країни.

А тепер вірус поширився щонайменше на 15 штатів, причому кількість загиблих корів і буйволів за три тижні майже подвоїлася, повідомило інформаційне агентство Press Trust of India.

"Це серйозна, серйозна проблема, і це (захворювання)... зростає останні кілька років", — сказав Девіндер Шарма, експерт із сільськогосподарської політики з північного міста Чандігарх, додавши, що урядові дані, найімовірніше, занижені порівняно з реальною кількістю смертей від цього захворювання.

Перші випадки захворювання в Південній Азії було виявлено 2019 року, і відтоді воно поширилося на Індію, Китай і Непал. Уперше хвороба була зареєстрована в Замбії 1929 року і поширилася по всій Африці, а останнім часом і в деяких частинах Європи.

Молочна продукція є одним із найбільших сільськогосподарських товарів в Індії, в якій зайнято 80 мільйонів людей, а частка її економіки становить 5%, згідно з федеральними даними. Це найбільший у світі виробник молока, на частку якого припадає понад п'ята частина світового виробництва, але експорт становить лише малу частину цього обсягу.

Чоловік проходить повз туші корів, які померли після зараження хворобою шкірної горбкуватості, у корівнику в Джайпурі, штат Раджастхан, Індія, 21 вересня 2022 року. (Vishal Bhatnagar/AP Photo)

Щоб спробувати захистити галузь, влада вакцинує здорових корів за допомогою щеплення, розробленого для аналогічного захворювання, тоді як наразі тривають роботи з розроблення ефективнішої вакцини.

Величезні внутрішні райони Індії тепер усіяні масовими похованнями корів. У деяких місцях туші гниють просто неба, а в селах лунають нестямні крики хворих тварин. Західний штат Раджастхан постраждав найбільше: 60 000 голів худоби загинули і майже 1,4 мільйона захворіли.

"Хвороба заразна. Зараз вона переміщується із заходу на схід", — попередив Нарендра Мохан Сінгх, директор департаменту тваринництва штату Раджастхан.

У прикордонному штаті Уттар-Прадеш, найбільш густонаселеному в Індії, торгівля і переміщення худоби з сусідніми штатами були обмежені. Але такі фермери, як Амарнат Шарма з села Мілкіпур, кажуть, що їх залишили в невіданні. Три з п'яти його корів хворі, і, хоча він чув про вірусне захворювання, він не знає, як допомогти своїй худобі.

"Якщо ці тварини не отримають лікування, вони помруть", — сказав він.

Фермери в постраждалих штатах, таких як гімалайський штат Хімачал-Прадеш, також звернулися до уряду з проханням про фінансову допомогу.

Тим часом дослідження генетичного складу вірусу нодулярного дерматиту показало, що він сильно відрізняється від попередніх версій, сказав Вінод Скарія, вчений з Інституту геноміки та інтегративної біології в Нью-Делі.

Віруси постійно еволюціонують, і не всі ці зміни шкідливі для здоров'я. Але Скарія, який є одним з авторів дослідження, сказав, що воно виявило необхідність постійного моніторингу та відстеження захворювань, оскільки не було ясно, як вірус еволюціонував за останні два роки.

"Якби у вас було постійне спостереження, ви були б готові", — сказав він.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: