ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ілон Маск опублікував у твіттері свій "мирний план" для припинення війни в Україні. Зеленський відповів

Велика Епоха
Генеральний директор Tesla і SpaceX Ілон Маск виступає на конференції та виставці SATELLITE у Вашингтоні 9 березня 2020 року. (AP Photo/Susan Walsh, File)
Генеральний директор Tesla і SpaceX Ілон Маск виступає на конференції та виставці SATELLITE у Вашингтоні 9 березня 2020 року. (AP Photo/Susan Walsh, File)

Мільярдер Ілон Маск у понеділок попросив користувачів Twitter проголосувати за план припинення війни Росії в Україні, що викликало негайний осуд з боку українців, включно з президентом Володимиром Зеленським, який відповів власним опитуванням.

"Який @elonmusk вам подобається більше?", — написав Зеленський у Твіттері, запропонувавши два варіанти відповіді: один — на підтримку України, інший — на підтримку Росії.

Маск, найбагатша людина у світі, запропонував провести вибори під наглядом ООН у чотирьох окупованих регіонах, які Москва минулого тижня вирішила анексувати після так званих референдумів. Київ і західні уряди засудили ці голосування як незаконні та примусові.

"Росія йде, якщо така воля народу", — написав Маск.

Глава Tesla Inc запропонував, щоб Крим, захоплений Москвою у 2014 році, був офіційно визнаний Росією, щоб було забезпечено водопостачання Криму і щоб Україна зберігала нейтралітет. Він попросив користувачів Twitter проголосувати "за" або "проти" цього плану.

"Шановний @elonmusk, коли хтось намагається вкрасти колеса вашої Tesla, це не робить його законним власником автомобіля або коліс. Навіть якщо вони стверджують, що і те, і інше проголосувало за це. Просто кажу", — написала у відповідь у Твіттері президент Литви Ґітанас Науседа.

Маск, який також є генеральним директором компанії SpaceX, у відповідь на свій перший твіт провів ще одне опитування: "Спробуймо так: воля людей, які живуть на Донбасі й у Криму, має вирішити, чи будуть вони частиною Росії або України".

Він сказав, що йому байдуже, якщо його пропозиція буде непопулярною, стверджуючи, що йому не байдуже, "що мільйони людей можуть загинути без необхідності заради, по суті, ідентичного результату".

"Населення Росії в 3 рази більше за населення України, тому перемога України в тотальній війні малоймовірна. Якщо ви дбаєте про народ України, прагніть до миру", — написав він у Twitter.

У лютому, коли після вторгнення Росії в Україну порушилася робота Інтернету, Маск відповів на твіт українського чиновника з проханням про допомогу. Маск повідомив, що супутникова широкосмугова служба Starlink компанії SpaceX доступна в Україні і що SpaceX відправляє в країну нові термінали.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник різко відреагував на мирний план Маска. Сам Мельник у липні зазнав критики за те, що захищав лідера українських націоналістів часів Другої світової війни Степана Бандеру.