ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росію позбавили членства у правлінні Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО)

Велика Епоха
Володимир Путін (Alexey Nikolsky / Getty Images)

Росії не вдалося набрати достатньо голосів, щоб бути переобраною до Ради керівників авіаційного агентства ООН у суботу, за дії, пов'язані з авіацією, вжиті після її вторгнення в Україну.

Кремлю не вдалося набрати 86 голосів, необхідних для того, щоб залишитись у правлінні Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).

Підсумки голосування викликали процедурний перегляд у суботу після того, як Росія вимагала провести додаткове голосування. Поппі Хоза, голова засідання та генеральний директор цивільної авіації Південної Африки, назвала обставини «безпрецедентними».

«Коли ми маємо голоси в наших країнах, і, якщо нам не подобається результат, ми не просимо повторного голосування», — заявив представник Франції перед зборами.

Росія разом із членами «великої сімки», Китаєм, Бразилією та Австралією зайняла місця «держав, що мають велике значення в галузі повітряного транспорту» у Раді ІКАО, що складається з 36 членів.

«Ми хотіли б висловити жаль з приводу результатів голосування», — сказав представник Росії. «Ми вважаємо, що це суто політичний крок і ніяк не пов'язаний із позицією Росії у сфері цивільної авіації».

За словами Юлії Ковалів, посла України в Канаді, голосування закликає Росію до відповіді за порушення суверенного повітряного простору України, наприклад, за бомбардування аеропортів, що суперечить ключовій угоді 1944 року, яка встановлює основні засади глобальної авіації.

«Важливо, щоб усі члени ІКАО розглянули таке грубе порушення Чиказької конвенції», — сказала вона агентству Рейтер.

Захід також стверджує, що Росія незаконно захопила сотні іноземних літаків, але Москва це звинувачення відкидає. У березні Росія дозволила вітчизняним авіакомпаніям реєструвати літаки, орендовані в іноземних компаній, у реєстрі повітряних суден країни.

Канада та Європа заявили перед голосуванням, що виступатимуть проти переобрання Росії до Ради.

===

Новини по темі: