ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна: сапери намагаються розмінувати звільнені території до настання зими

Велика Епоха
Члени українського підрозділу з розмінування стоять біля вилучених та знешкоджених протитанкових мін біля Ізюма, 1 жовтня 2022 року. (Juan BARRETO / AFP via Getty Images)

Замасковані, невеликі та смертоносні міни та інші вибухові пристрої, залишені російськими військами на сході України в районах, з яких вони були виведені, є невідкладною проблемою для саперів напередодні настання зими.

«Без нас немає жодних шансів відремонтувати комунікації, такі як електрика, до зими», — сказав 33-річний Артем, який очолює групу саперів, яка працює в місті Ізюм.

«Сьогодні ми виявили понад тридцять мін та артилерійських снарядів, в основному снарядів», — додає Артем, чия команда з 10 осіб відповідає за розмінування територій навколо критично важливих об'єктів інфраструктури, таких як електричні кабелі, водо- та газопроводи.

«Щодня ми починаємо з того місця, де зупинилися вчора», — додає він, спостерігаючи за електриками, які обережно йдуть за сапером у полі соняшників до обірваного кабелю.

Артема, який не бажає називати своє прізвище, схоже, не хвилює небезпека роботи його бригади, яка оглядає узбіччя дороги і обережно просувається полями з високою травою.

«Це наша робота, це те, що ми вміємо робити, але зараз, як ніколи раніше, це наш обов'язок», — сказав він.

«Ніхто не знає, скільки часу займе операція з розмінування», — сказав він на базі саперів в Ізюмі.

Але якщо сапери «спрацюють швидко», район Ізюма можна буде очистити до листопада, що дозволить основним службам повернутись до роботи до зими, сподівається він.

За його словами, з моменту звільнення Ізюма сапери обробили близько 100 гектарів території та виявили понад 5000 мін навколо позицій, раніше зайнятих росіянами.

За матеріалами The Epoch Times

===

Новини по темі: