ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Актор "Зоряних війн": Україні потрібно більше безпілотників для боротьби з російським вторгненням

Велика Епоха
(Getty Images | Alberto E. Rodriguez)

Актор "Зоряних воєн" Марк Гемілл заявив, що Україні потрібно більше безпілотників для боротьби з російським вторгненням, і порівняв Москву з темним боком Сили в серії фільмів.

Гемілл, який зіграв Люка Скайвокера у фільмі, президент Володимир Зеленський призначив послом проєкту United24, який Україна створила для отримання пожертвувань у вигляді безпілотників для української армії.

Він розповів Лаурі Куенссберг в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що обговорював із Зеленським паралелі між культовими фільмами та нинішньою війною в Україні.

"Зеленський дійсно посилався на ці фільми, і неважко зрозуміти, чому, — сказав Гемілл, — я маю на увазі, що "Зоряні війни" завжди були казкою для дітей, а казки — це моральні історії про боротьбу добра зі злом, де добро чітко визначене, зло чітко визначене, і неважко екстраполювати імперію зла на Росію, яка вдерлася в суверенну державу".

На запитання, чи буде платформа використовуватися для постачання летальних технологій, він відповів: "Україні потрібні безпілотники. У них є кілька безпілотників, але не так багато, як у росіян".

Гемілл також віддав данину поваги президенту Зеленському, сказавши: "Я був дійсно зачарований цією людиною..., тому що він поводився абсолютно героїчно. І український народ був надихаючим. Він дивовижна людина".

Гемілл сказав, що участь у проєкті — це "шанс використати [популярність фільмів] на благо, і я відчуваю велику відповідальність за те, щоб спробувати зробити все можливе для просування української справи".