ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Королева Данії позбавила королівських титулів своїх чотирьох онуків

Велика Епоха
Королева Данії Маргрете II вітає гостей під час перерви у Данському королівському театрі з нагоди 50-річчя її сходження на престол, Копенгаген, Данія, 10 вересня 2022 року. (Ida Marie Odgaard/Ritzau Scanpix via AP)

Популярна монархиня Данії, королева Маргрете II, попросила вибачення за те, що засмутила членів своєї сім'ї рішенням позбавити королівських титулів чотирьох своїх онуків, але відмовилася змінити рішення.

Минулого тижня королівський палац найстарішої монархії Європи оголосив, що з 1 січня четверо дітей молодшого сина Маргрете, принца Йоахіма, більше не будуть називатися принцами чи принцесою, а будуть графами чи графинею Монпезат — титул її покійного чоловіка, уродженого француза принца Генрі. До них слід звертатися «правочинності», і вони збережуть свої місця в данському порядку наслідування.

«Мій обов'язок і моє бажання як королеви забезпечити, щоб монархія завжди формувалася відповідно до вимог часу. Іноді це означає, що необхідно приймати складні рішення, і завжди буде важко знайти слушний момент», — йдеться у заяві 82-річної Маргрете, опублікованій у понеділок королівською сім'єю.

«Я прийняла рішення як королева, мати та бабуся. Але, як мати і бабуся, я недооцінила, наскільки сильно мій молодший син та його родина почуваються засмученими. Це справляє велике враження, і за це я перепрошую», — йдеться у заяві Маргрете.

Зміни торкнулися чотирьох дітей Йоахіма: Принца Миколи, Принца Фелікса, Принца Генріка та Принцесу Афіну. На питання, як це рішення вплинуло на стосунки з матір'ю, Йоахім відповів: «Я не думаю, що мені потрібно докладно розповідати про це».

У Данії, де є конституційна монархія, спадкоємцем престолу є кронпринц Фредерік. Його старший син, принц Крістіан, є наступним у черзі, за ним йдуть троє молодших дітей Фредеріка.

Маргрете була проголошена королевою 15 січня 1972, через день після смерті її батька, короля Фредеріка IX.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: