ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Різке зростання психозів пов'язано з марихуаною: президент Американської ради з медицини болю

Велика Епоха
Доктор Кен Фінн, президент Американської ради з медицини болю та віцепрезидент Міжнародної академії науки та впливу канабісу, в інтерв'ю NTD The Nation Speaks, 1 жовтня 2022 року. (NTD)

Оскільки групи з легалізації наркотиків та індустрія канабісу лобіюють легалізацію канабісу по всій території США, а ініціативи з легалізації марихуани винесені на листопадове голосування ще в п'яти штатах, багато експертів попереджають, що це лише посилить фізичну та психічну шкоду від нерегульованого високопотенційного канабісу.

Президент Американської ради з медицини болю та віцепрезидент Міжнародної академії з науки та впливу канабісу доктор Кен Фінн сказав, що вживання сильнодійного канабісу пов'язане з отруєннями у маленьких дітей, а також з психозами та шизофренією у все більшої кількості постійних споживачів.

«Багато моїх колег, які працюють у психіатрії та невідкладній медицині, відзначають різке зростання психозів, пов'язаних з марихуаною», — сказав Фінн в інтерв'ю NTD's The Nation Speaks 1 жовтня.

Бен Корт, автор книги «Weed, Inc.: правда про трав'яне лобі, ТГК та індустрію комерційної марихуани», вважає, що причина збільшення вмісту ТГК у продуктах з конопель полягає в тому, щоб компенсувати поріг толерантності до цього з'єднання, який виробився у споживачів.

«Чим більше проблем у споживача, тим більшу концентрацію він повинен споживати, і тим частіше він повинен споживати, щоб повернутися до початкового рівня дофаміну», — сказав Корт в інтерв'ю The Nation Speaks.

«Це просто неминуче, що на комерціалізованому ринку, який залежить від рівня споживання, ви в результаті отримаєте ці продукти з 99,9% чистого ТГК».

Хоча психоз, викликаний канабісом, не зачіпає більшість людей після припинення вживання, у деяких він може тривати кілька тижнів або місяців, перш ніж все повернеться в норму, сказав Фінн. «Отже, це потенційно дуже небезпечний продукт, особливо якщо йдеться про молодих людей».

Дослідження групи «Моніторинг майбутнього» показало, що вживання марихуани молодими людьми віком від 19 до 30 років значно збільшилося у 2021 році порівняно з попередніми роками, що, за словами Корта, свідчить про «нижче сприйняття ризику» у суспільстві, хоча фактичний ризик зріс.

Будь-яка галузь, яка має потенціал звикання, абсолютно залежить від «проблемного споживача», — сказав Корт. Як і в алкогольній промисловості, де приблизно 20 відсотків споживачів випивають 80 відсотків алкоголю, сім відсотків споживачів, які купують канабіс, забезпечують 76 відсотків продажів, додав він.

За словами Корта, за індустрією канабісу стоять «транснаціональні корпоративні інтереси», яким важливий прибуток. «Ідея тут абсолютно не в соціальній справедливості, не в будь-якій реформі. Мета тут стати багатшими».

Багато організацій, які виступають за легалізацію марихуани та інших наркотиків, стверджують, що це сприятиме соціальній і расовій справедливості, оскільки запобігатиме потраплянню чорношкірих та коричневих людей до в'язниці за наркозлочини, а натомість допоможе їм отримати доступ до лікування від наркозалежності. Вони стверджують, що легалізація марихуани також дозволить створити робочі місця, заощадити на витратах на охорону здоров'я та зробити продукцію безпечнішою, ніж та, яка інакше перетворилася б на чорний ринок.

За словами Корта, індустрія марихуани практично не регулюється і схожа на тютюнову індустрію до того, як громадськість дізналася про ризики для здоров'я та були встановлені деякі захисні бар'єри.

«Єдине, що змінилося, як у світі опіатів з фармацевтичними компаніями, так і в тютюнових компаніях, — це деліктні позови», — сказав він. «Справді, будуть потрібні масові судові позови, щоб змінити щось із цього, тому що ці люди, які щосили заробляють гроші, абсолютно не збираються щось змінювати з власної волі».

За матеріалами The Epoch Times USA