ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На які ризики наражаються користувачі китайських додатків?

Велика Епоха
Користувачі переглядають TikTok на смартфонах, Амрітсар, Індія, 30 червня 2020 року. (Narinder Nanu/AFP via Getty Images)

Коли люди думають про «відплив даних», природною реакцією є занепокоєння щодо втрати інформації, наприклад, паролів. Але засновник програми для соціальних мереж Gettr Джейсон Міллер каже, що ризиків набагато більше.

«Йдеться про те, що вони знатимуть про ваш менталітет більше, ніж ви самі, і це лякає», — сказав він в інтерв'ю The Epoch Times 1 жовтня.

За словами Міллера, додатки, які підтримує китайська держава, такі як TikTok, орієнтовані на покоління Z та Alpha, не тільки збирають дані своїх користувачів, але й дають Пекіну повне уявлення про психічний стан користувачів, які стануть нашим наступним поколінням лідерів.

Колишній радник адміністрації Трампа був у Сіднеї на австралійській конференції CPAC — Конференції консервативних політичних дій.

Він сказав, що китайські компанії, а за умовчанням керівна Комуністична партія Китаю (КПК), тепер мають доступ до всієї інформації користувачів, включаючи дані кредитних карток та паролі, з таких програм, як TikTok, і водночас проводитимуть «психографічний аналіз цілого покоління людей».

«Припустимо, моїй старшій дочці 13 років, і вони починають відстежувати її, як тільки вона зареєструє обліковий запис. Через десять років, коли вона навчатиметься в коледжі, у них вже буде десятиліття даних психографічного аналізу на людину, яку вони знають», — сказав він.

Він попередив, що ці дані дадуть КПК уявлення про те, що думають молоді покоління в інших країнах про такі питання, як Тайвань або коли «буде запущений наступний вірус».

«Мине ще 10 чи 20 років, і, скажімо, моя дочка балотуватиметься на пост президента. Уявіть собі можливість маніпулювання, коли вони мають психографічний аналіз цілого покоління політичних лідерів і виборців не тільки в США, а й у світі».

Вже давно виникають питання, як китайські технологічні компанії, підтримувані державою, використовують зібрані ними дані. Деякі з найвідоміших технологічних брендів у світі базуються в Китаї, включаючи TikTok (ByteDance), Huawei, HikVision, WeChat (Tencent) та найбільшого у світі виробника дронів DJI.

Китайські компанії підпорядковуються безлічі законів Комуністичної партії Китаю (КПК), які змушують їх співпрацювати на вимогу режиму.

Зокрема Закон про національну розвідку від 2017 року змушує китайські компанії ділитися даними з КПК за її наказом. А доктрина злиття військового та цивільного секторів означає, що технології, розроблені у цивільному секторі, можуть бути перепрофільовані для Народно-визвольної армії режиму.

Такий підхід — поряд із крадіжкою технологій у західних інститутів — призвів до того, що Китай здійснив стрибок у кількох передових галузях, включаючи штучний інтелект та квантові обчислення.

Артур Херман, старший науковий співробітник консервативного аналітичного центру Hudson Institute, попередив американських лідерів про необхідність випереджати події, щоб зберегти технологічну перевагу над Пекіном.

«Той факт, що ми маємо перевагу, не обов'язково означає, що ми переможемо», — сказав він раніше в інтерв'ю The Epoch Times. «Це як заєць та черепаха. Ми, як заєць, рвонули вперед... але китайці повільно, але правильно просуваються до нас».

Австралійський сенатор Джеймс Патерсон закликав політичних лідерів усього світу використати сильні сторони великих технологічних компаній у Кремнієвій долині.

«Або Google, Facebook, Microsoft і Amazon будуть встановлювати міжнародні правила дорожнього руху, коли справа стосується технологій, або це будуть Tencent, ByteDance, Huawei та HikVision».

За матеріалами The Epoch Times USA