ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новий сценарій Кремля: молдаван мобілізують, а румунів відправляють воювати проти Росії

Велика Епоха
Солдати в Україні (unian.net)

Кремлівські пропагандисти пишуть новий сценарій війни в Україні за участю Молдови та Румунії. Так, Telegram-канал WarGonzo повідомляє, що Мая Санду нібито планує розпочати військову мобілізацію серед молдован і разом із румунськими військами воювати проти Росії.

"Терміново!

Санду готує військову мобілізацію в Молдові!

Про це повідомляють надійні джерела проєкту @wargonzo в Кишиневі.

За нашими даними, куратори вже доручили Санду опрацювати питання для проведення в Молдові масштабної військової мобілізації — для того, щоб разом із румунськими військами відкрити для Росії додатковий фронт. Не виключається варіант, що молдовських мобілізованих відправлять воювати в інтересах терористичного угруповання УГ ("Українська держава") на Миколаївський та інші гарячі напрямки", — йдеться в повідомленні, розміщеному на Telegram-каналі WarGonzo.

У цьому контексті Міністерство оборони Кишинева спростовує інформацію про те, що в Республіці Молдова буде оголошено загальну військову мобілізацію, яка з'явилася у ЗМІ Російської Федерації, заявляючи, що ця інформація є неправдивою.

"Відповідно до Закону № 212 від 24.06.2004 про режим надзвичайного стану, стану облоги та війни: мобілізація починається з оголошення стану облоги або воєнного стану; Парламент Республіки Молдова оголошує мобілізацію за пропозицією Вищої ради безпеки, а Президент Республіки Молдова може оголосити, за схваленням Парламенту, часткову або загальну мобілізацію.

У Республіці Молдова немає стану облоги, тобто немає обставин або планів для оголошення мобілізації. Ми закликаємо всіх інформувати себе тільки з достовірних і офіційних джерел. Разом ми запобігаємо дезінформації", — йдеться в повідомленні Міністерства оборони Молдови.

Адміністрація президента також заперечує правдивість заяв, які приписують главі держави в дискусії, що нібито відбулася між Маєю Санду і прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

"Відеозапис — це спроба втягнути президента Маю Санду в глибоку фальшиву маніпуляцію. Заяви, представлені в цій фальшивці, не відповідають дійсності, бувши трюком за допомогою редагування зображень і звуку", — ідеться в пресрелізі президентської установи в Кишиневі.

За матеріалами Epoch Times România

===

Новини по темі: