ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія впроваджує на озброєння ВПС перші легкі бойові вертольоти вітчизняного виробництва

Велика Епоха
Національний прапор Індії під час мітингу на площі Рам Ліла в Нью-Делі, 27 грудня 2011 року. (Sajjad Hussain/AFP/Getty Images)

ВПС Індії в понеділок представили першу партію легких бойових вертольотів (ЛБВ) вітчизняного виробництва, здатних знищувати ворожу протиповітряну оборону.

Міністр оборони Індії Раджнат Сінгх, який був присутній на церемонії введення в дію на базі ВПС Джодхпур у штаті Раджастан, сказав, що ЛБВ Prachand послужать "великим стимулом для бойової майстерності ВПС Індії".

"ЛБВ — це результат досліджень і розробок протягом двох десятиліть. І його надходження на озброєння ВПС Індії є важливою віхою в оборонному виробництві", - сказав Сінгх на церемонії, повідомляє India Today.

Надходження ЛБВ на озброєння відбулося після того, як у березні комітет з безпеки кабінету міністрів схвалив закупівлю 15 ЛБВ вартістю 38,8 млрд рупій ($476 млн), 10 з яких призначені для ВПС і п'ять — для індійської армії.

Сінгх зазначив, що ЛБВ відповідає потребам індійських збройних сил "на різних ділянках місцевості", оскільки здатний "ухилятися від противника, перевозити різні боєприпаси і швидко доставляти їх на місце".

ЛБВ Prachand — це двомоторний гелікоптер вагою 5,8 тонни, створений державною аерокосмічною компанією Hindustan Aeronautics Ltd., який може бути піднятий у повітря з висоти 5 000 метрів (16 400 футів) із великим запасом пального та озброєння.

ЛБВ здатний виконувати бойові пошуково-рятувальні операції, знищувати засоби ППО противника і проводити операції з боротьби з повстанцями, згідно з місцевими повідомленнями.

Він має систему захисту і можливості нічної атаки, які можна порівняти з удосконаленим легким гелікоптером Dhruv, і може атакувати будь-які літаки, що повільно рухаються, і дистанційно керовані літальні апарати противника.

Також 2 вересня Індія ввела в експлуатацію свій перший авіаносець вітчизняного виробництва INS Vikrant. Корабель завдовжки 262 метри (860 футів) і заввишки 62 метри (203 фути) може перевозити 1600 моряків і вміщує близько 43 000 тонн води, що є "найбільшим кораблем, будь-коли побудованим у морській історії Індії", заявили в міністерстві оборони.