ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німці в паніці скуповують електрообігрівачі, оскільки влада попереджає про нестачу газу взимку

Велика Епоха
Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек виступає перед ЗМІ після зустрічі міністрів торгівлі країн «Великої сімки» у замку Нойхарденберг, Німеччина, 15 вересня 2022 року. (Annegret Hilse/Reuters)

Влада Німеччини зробила ще одне попередження про можливу нестачу природного газу в зимовий період, що призвело до різкого зростання продажів електричних обігрівачів, викликавши панічні покупки через побоювання, що німецькі домогосподарства можуть залишитися без тепла.

30 вересня міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив радіо Deutschlandfunk, що країна перебуває в «вкрай напруженій ситуації».

«Якщо ми не економитимемо, якщо домогосподарства не скоротять споживання, ми ризикуємо залишитися без достатньої кількості газу взимку», — сказав він.

Найбільша економіка Європи щосили намагається впоратися з різким зростанням цін на газ та електроенергію, викликаним головним чином скороченням постачання російського газу до Європи, в якому Москва звинувачує західні санкції.

Мережевий регулятор Німеччини Bundesnetzagentur, який відповідатиме за нормування газу у разі надзвичайної ситуації з постачанням, у своїй заяві від 29 вересня сказав, що споживання газу домашніми господарствами надто велике, щоб бути стійким.

Глава Bundesnetzagentur Клаус Мюллер закликав до «постійних зусиль з економії», заявивши, що споживання газу домогосподарствами та підприємствами минулого тижня «значно перевищило» рівень споживання попередніх років.

Мюллер сказав, що Німеччина зможе пережити зиму за трьох умов: країна має імпортувати більше газу; постачання газу до сусідніх країн має залишатися стабільним; і кожна людина має скоротити споживання газу, «навіть якщо ближче до зими стане ще холодніше».

Тим часом продажі електрообігрівачів у Німеччині різко зросли на тлі побоювань нестачі газу напередодні зими.

Прагнучи допомогти Німеччині пережити зиму, Європейська комісія 30 вересня схвалила міру щодо виплати компенсації операторам п'яти електростанцій, які працюють на бурому вугіллі, які будуть у режимі очікування і готові до включення у разі нестачі природного газу.

За матеріалами The Epoch Times USA