ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

П'ять самогубств у Тибеті через «надзвичайні труднощі» в умовах ізоляції: звіт

Велика Епоха
Люди стоять у черзі, щоб пройти тест на COVID-19 у Лхасі, Тибет, 9 серпня 2022 року. (CNS/AFP via Getty Images)

За даними правозахисної групи, «надзвичайні труднощі» в Тибеті, де китайський режим запровадив жорсткі обмеження на пересування, спричинили п'ять нещодавніх самогубств.

За даними «Міжнародної кампанії за Тибет» (ICT), що базується у Вашингтоні, блокування західного прикордонного регіону, яке триває вже понад 50 днів, викликало «сплеск самогубств» у Лхасі, столиці Тибету.

З 23 по 24 вересня «щонайменше п'ять людей наклали на себе руки» в Лхасі, йдеться в заяві групи від 29 вересня з посиланням на анонімні джерела в місті. ICT повідомила, що самогубства сталися у централізованих карантинних пунктах або житлових будинках, які перебувають під ізоляцією.

Блокування, іноді в масштабах міста, стали частими в останні місяці, оскільки влада по всій країні перебуває в стані підвищеної готовності, щоб уникнути спалахів напередодні 20-го з'їзду Комуністичної партії Китаю (КПК), який відбудеться наприкінці цього місяця. На з'їзді китайський лідер Сі Цзіньпін претендує на безпрецедентний від часів Мао Цзедуна третій п'ятирічний термін перебування при владі.

Тибет переживає найтриваліший період ізоляції з того часу, як Шанхай вийшов із двомісячної блокади. На початку серпня мешканці деяких міст великого регіону Тибету отримали розпорядження не виходити з дому, тоді як влада проводила масове тестування на COVID-19.

За даними ICT, одна людина наклала на себе руки, зістрибнувши з висоти в місці масового карантину. У своїй заяві гурт також поділився кількома відеозаписами, отриманими від своїх джерел, проте всі кадри були видалені YouTube через порушення умов роботи платформи.

«Самовбивства в Тибеті є проявом провалу політики КПК “нульового COVID” і відмови влади від прийняття скарг і прохань тибетців покласти край екстремальним заходам», — заявили в ICT.

«Щоб заощадити їжу, ми спали вдень», — сказав 16 вересня в інтерв'ю The Epoch Times гід, який живе в Лхасі, що представився як Чжао. «Протягом місяця я їв лише один раз на день».

Чжао, який провів у орендованій квартирі понад 30 днів, сказав, що влада цензурує голоси людей, після того як їхнє тяжке становище привертає увагу в соціальних мережах.

Такі скарги спонукали міську владу публічно просити вибачення. Драдул, заступник мера Лхаси, на пресконференції 18 вересня визнав, що неправильне розв’язання проблеми «вплинуло на продуктивність і життя деяких людей».

ICT назвала це «тактичним» вибаченням. Група заявила, що «не було вжито жодних значних заходів щодо виправлення становища, щоб пом'якшити суворі умови ізоляції та карантину, нав'язані офіційною політикою нульового рівня COVID».

«Неправильне розв’язання проблеми з COVID у Китаї призводить до величезних людських жертв. Авторитарна поліційна держава віддає пріоритет цензурі та соціальному контролю, а не добробуту людей», — йдеться у повідомленні ICT.

Місцеві жителі в Тибеті вважають, що влада використовує обмеження COVID-19 для посилення контролю над далекозахідним регіоном.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: