ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Газпром» відновлює транспортування газу до Італії через Австрію

Велика Епоха
Клапани біля бурової установки газопереробного заводу компанії «Газпром» на Бованенківському газовому родовищі, півострів Ямал, Росія, 21 травня 2019 р. (Maxim Shemetov/Reuters)

Російський «Газпром» заявив у середу, що відновлює транспортування газу до Італії через Австрію після припинення постачання у вихідні на фоні проблем із регулюванням.

У заяві компанії йдеться, що разом з італійськими покупцями їй вдалося знайти рішення щодо продажу газу після запровадження Австрією нормативних змін наприкінці вересня.

Раніше в суботу «Газпром» повідомив у Telegram, що транзит газу через Австрію було припинено після того, як оператор мережі відмовився підтвердити заявлені обсяги транспортування або кількість газу, яку «Газпром» планував відвантажити.

Міністерство енергетики Австрії заявило, що «Газпром» не підписав необхідні контракти, а регулятор країни E-Control заявив, що нові правила були відомі всім учасникам ринку «протягом кількох місяців».

Більшість російського газу, що поставляється до Італії, йде через Україну Трансавстрійським газопроводом у Тарвізіо на півночі Італії. Раніше Італія отримувала близько 40 відсотків газу з Росії.

Італійська енергетична компанія Eni підтвердила і вітала новину про прийняте в середу рішення, заявивши, що «відновлення постачання стало можливим завдяки тому, що Eni та залучені сторони усунули обмеження, які випливають із нового законодавства, запровадженого австрійськими регуляційними органами».

Рішення, прийняте в середу щодо постачання газу з Росії до Австрії, безсумнівно, принесе довгоочікуване зниження цін на ринку енергоносіїв у Європі, які цього року різко зросли через санкції та обмежене постачання напередодні, як очікується, холоднішої, ніж зазвичай, зими.

В останні місяці Італія активізувала свої зусилля щодо забезпечення додаткового постачання газу від альтернативних постачальників з Алжиру, збільшивши загальний обсяг майже на 20 відсотків.

===

Новини по темі: