ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС підтримає приватні домогосподарства у разі неможливості оплачувати рахунки за газ та електрику

Велика Епоха
Опори електропередачі у промисловій зоні, Херне, Німеччина. (INA FASSBENDER/AFP via Getty Images)

Європейські парламентарі хочуть підтримати приватні домогосподарства в умовах енергетичної кризи: ніхто не повинен замерзати чи опинятися на вулиці через несплачені рахунки.

Ті, хто не може більше сплачувати свої рахунки за електроенергію, не мають бути відрізані від енергопостачання, вважає Європейський парламент. Необхідно запобігти виселенню малозабезпечених сімей, які не можуть сплачувати рахунки за електроенергію та орендну плату. Такий висновок резолюції, ухваленої парламентом у середу.

Однак рішення про це має бути ухвалене у кожній окремій країні ЄС. Крім того, парламентарі повторили свою вимогу про негайну заборону імпорту енергоносіїв з Росії.

Представник з економічних питань християнсько-демократичної групи ЄНП Маркус Фербер нарік, що поки не зрозуміло, яким чином ЄС отримає більше газу. Єврокомісія та держави-члени мали розробити великомасштабну спільну ініціативу щодо закупівлі газу не пізніше, ніж через день після вторгнення Росії в Україну.

Член Європарламенту від «Зелених» Ютта Паулюс наголосила: «Спільна закупівля енергоносіїв у масштабах усього ЄС та обмеження цін на імпорт газу допомагають запобігти спотворенню конкуренції». Вона також нарікає на те, що більшість висловилася за продовження термінів експлуатації вугільних та атомних електростанцій. Її колега по партії Майкл Блосс також хотів би, щоб більше уваги приділялося розширенню використання відновлюваних джерел енергії.

У середу європейська ліва фракція вже представила свої вимоги щодо боротьби з енергетичною кризою. Серед іншого, згідно з волевиявленням парламентської групи, має бути введений податок на надприбутки і для таких галузей промисловості, як виробництво зброї, пояснила депутат німецького парламенту Корнелія Ернст.

У майбутньому енергетичні компанії ЄС мають передати частину свого кризового прибутку відповідній державі. Це зроблено для того, щоб полегшити навантаження на споживачів.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===

Новини по темі: