ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США та Японія проводять спільні військові навчання у відповідь на запуск північнокорейської ракети

Велика Епоха
Винищувачі F-15 та F-2 5-го та 8-го авіакрила Повітряних сил самооборони Японії проводять спільні військові навчання з винищувачами F-35B 12-ї авіаційної групи морської піхоти США біля найпівденнішого головного острова Японії Кюсю, 4 жовтня 2022 року. (Joint Staff Office of Defense Ministry of Japan/Reuters)

США та Японія у вівторок направили винищувачі на спільні навчання у відповідь на випробувальний пуск Північною Кореєю балістичної ракети над Японією.

Навчання проводилися у повітряному просторі на захід від японського регіону Кюсю за участю восьми японських та чотирьох американських винищувачів, за даними Об'єднаного штабу Японії.

У заяві Об'єднаний штаб Японії зазначив, що ситуація з безпекою навколо Японії стає «все більш серйозною», посилаючись на випробувальний пуск Північною Кореєю балістичною. ракети, яка пролетіла над Японією рано-вранці у вівторок.

«Вчення підтвердять готовність японських та американських сил, продемонструють тверду рішучість Японії та США впоратися з будь-якою ситуацією і ще більше зміцнять стримування японсько-американським альянсом», — йдеться у повідомленні.

Генерал Кодзі Ямадзакі, начальник Об'єднаного штабу Японії, зустрівся у вівторок у Токіо з головою Індо-Тихоокеанського командування США адміралом Джоном Акіліно, щоб обговорити «конкретні ініціативи» американсько-японської співпраці для забезпечення стабільності у регіоні.

Того ж дня американські війська провели двосторонні навчання з південнокорейськими військовими.

У вівторок Північна Корея вперше за п'ять років запустила балістичну ракету над Японією, що спонукало японський уряд активувати систему екстреного оповіщення, попередивши жителів кількох регіонів про необхідність сховатися у притулку.

Міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада заявив, що ракета пролетіла 4600 км на висоті 1000 км. Це ракета з найбільшою дальністю польоту з усіх, що їх Північна Корея запускала досі, повідомляє Kyodo News.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда провів телефонні переговори з президентом Джо Байденом після запуску ракети і заявив, що засудив ракетне випробування Північної Кореї «найрішучішим чином».

Білий дім повідомив, що обидві сторони визнали запуск «небезпечним для японського народу, який дестабілізує регіон і явним порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН».

Лідери двох країн домовилися тісно координувати свої «негайні та довгострокові заходи у відповідь на двосторонній, тристоронній основі з [Південною Кореєю] та з міжнародною спільнотою», — йдеться в повідомленні.

У середу Південна Корея і збройні сили США запустили чотири ракети малої дальності в море біля східного узбережжя країни, щоб продемонструвати свої «об'єднані можливості стримування і динамічного удару» на тлі провокацій Північної Кореї.

«Наша відданість обороні Республіки Корея та Японії залишається залізною», — йдеться у заяві Індо-Тихоокеанського командування США.

За матеріалами The Epoch Times USA