ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Норвегія розмістила солдатів на нафтових і газових заводах після витоку з "Північного потоку"

Велика Епоха
(pixabay.com)

У понеділок військові Норвегії оголосили про те, що направили солдатів для охорони великих берегових нафто- і газопереробних заводів у рамках ширших зусиль із посилення безпеки на тлі підозр, що саботаж спричинив витоки на газопроводах "Північного потоку" минулого тижня, повідомляє Reuters.

Норвегія, найбільший в Європі постачальник газу і великий експортер нафти, минулого тижня розгорнула свої військово-морські та військово-повітряні сили для патрулювання морських нафтових родовищ і оголосила, що в цьому їй допоможуть Велика Британія, Німеччина і Франція.

На прохання норвезької поліції національна гвардія, сили швидкої мобілізації, у понеділок почала розгортання військ на заводах, що відповідають за перероблювання та експорт нафти і газу.

Хоча норвезький уряд заявив, що йому не відомо про будь-яку конкретну загрозу для нафтогазової інфраструктури, він, проте, вважав за доцільне посилити безпеку і спробував заспокоїти занепокоєння робітників.

У понеділок поліція і військові взяли під охорону такі берегові об'єкти, як експортні газові термінали Коллснес і Нюхамна, газоконденсатний завод Каарстое і нафтопереробний завод Монгстад.

Представник збройних сил відмовився повідомити, скільки солдатів було залучено, пославшись на міркування безпеки.

Вибухи на російських трубопроводах "Північний потік 1 і 2" сталися 26 вересня, спричинивши величезні витоки газу в Балтійському морі біля берегів Данії та Швеції. Сейсмологи зафіксували вибухи в цьому районі, а поліція кількох країн почала розслідування.

Системи виявлення безпілотників на морських нафтогазових платформах

Норвезька поліція встановила безпілотні системи виявлення на морських нафтогазових платформах для розслідування нещодавніх порушень безпеки, повідомила у вівторок газета VG, що є частиною ширших заходів із забезпечення безпеки після пошкодження трубопроводу "Північний потік" минулого тижня.

Останніми тижнями нафтові компанії повідомляють про збільшення кількості випадків виявлення невпізнаних безпілотників, а норвезьке Управління з безпеки нафтовидобутку (PSA) 26 вересня попередило про ризик аварій або навіть навмисних атак.

===

Новини по темі: