ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США попереджають: Україна має повернути південні території до настання зими

Велика Епоха
(Serghei Bobylev / TASS / Getty Images)

Американські чиновники та законодавці попередили, що Україна має провести вирішальну битву за повернення території на півдні країни до того, як зима принесе підступні умови ведення бойових дій, йдеться у доповіді Financial Times.

В останні дні українські війська досягли успіхів на двох окремих фронтах, відвоювавши значні території на сході та прорвавши південну лінію фронту в районі Херсона.

Пентагон заявив, що Києву необхідно використати свій імпульс на сході, щоб відбити російські війська, які окупують стратегічні південні регіони, які є воротами до Чорного моря.

У той час як Україна досягла успіху в блискавичному контрнаступі в Харківській області та несподіваному витісненні російських сил у Лимані на Донеччині, західні союзники розглядають звільнення Херсона як лакмусовий папірець.

«Безумовно, дуже важливо швидко просуватися до звільнення окупованої території, оскільки є відчуття, що зміна погодних умов обмежить подальші воєнні дії у регіоні. Якби наші союзники допомогли нам, поставивши більше сучасної зброї, яку ми просимо, то ситуація розвивалася б набагато швидше, і ми не говорили б про погодний чинник», — сказав Ігор Романенко, колишній заступник начальника Генерального штабу України.

За оцінками військових чиновників та аналітиків, Україна матиме змогу звільнити Херсон із середини листопада.

«Вони мають щось зробити з Херсоном, та скоріше. Це підняття бойового духу населення та армії, але це також є доказом того, що і навчання, і надане обладнання використовуються за призначенням», — сказав один із західних дипломатів.

Офіційні особи заявили, що українській армії необхідно терміново відвоювати південь до зими, оскільки земля в цьому регіоні не замерзала протягом останніх трьох років, а це означає, що місцевість скоро стане надзвичайно брудною.

Такі умови ускладнять маневрування обох сторін, змушуючи їх залишатися на головних дорогах, де вони будуть наражатися на небезпеку.

Навіть попри низький моральний дух Росії, нинішні та колишні чиновники кажуть, що Москва зміцнила свої позиції на півдні, що ускладнить будь-який український наступ.

«Українцям потрібно подумати, використовуючи свою розумну, гнучку, спеціальну оперативну підготовку, яку вони отримали від нас і наших союзників, подумати про те, як маніпулювати росіянами, щоб вони поступилися перевагою на землі», — сказала Евелін Фаркас, старший співробітник Пентагону по Україні в адміністрації Обами.

Західні союзники України уважно стежать за наступом у Херсоні, щоб зрозуміти, чи зможе армія використати отриману зброю у складній, багатосторонній атаці проти російських військ у міському середовищі.

Американські офіційні особи заявили, що вони дають українцям усе необхідне, щоб уникнути ескалації. Вони були непохитними в тому, що останній крок Путіна з анексії та його ядерні загрози не повинні стримувати Україну від агресивних дій щодо повернення своєї території.

«Анексія нічого не змінює з погляду України, окрім як мотивує діяти сильніше та швидше», — сказав Бен Ходжес, колишній командувач військ США в Європі, який зараз є старшим радником організації Human Rights First.

Офіційні особи США висловили впевненість у тому, що західна коаліція зможе допомогти Україні протистояти силам Путіна протягом зими.

===

Новини по темі: