ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гаррі Каспаров закликає росіян покинути країну

Велика Епоха
Шаховий гросмейстер Гаррі Каспаров (Youtube/скриншот)

Гаррі Каспаров, колишній чемпіон світу з шахів і учасник кампанії проти путінського режиму, дав інтерв'ю німецькому новинному журналу Spiegel, в якому заявив, що "кожен росіянин, який живе сьогодні в Росії, є частиною військової машини", і закликав тих, хто хоче бути на правильному боці історії, виїхати.

Каспаров розповів журналу, що провів 20 років у боротьбі з Володимиром Путіним.

"Я двадцять років боровся з Путіним і завжди говорив, що його режим неминуче стане фашистською загрозою — не тільки для Росії, не тільки для її сусідів, а й для всього світу. Було б непогано, якби ще кілька людей прислухалися до цього попередження".

На запитання, чи не надто зручно, перебуваючи за кордоном (з 2013 року він живе в політичній еміграції), пред'являти такі вимоги до тих, хто ще не покинув Росію, шаховий гросмейстер відповів:

"Це війна, ти або на одній, або на іншій стороні фронту. Кожен громадянин Росії, зокрема і я, несе колективну, якщо не особисту, відповідальність за цю війну. Росія сьогодні — це фашистська диктатура, яка, як ми говоримо, скоює злочини проти людства. І всі, хто зараз живе в Росії, є частиною цієї військової машини, хочуть вони того чи ні".

Каспаров сказав, що росіяни, які хочуть отримати притулок в інших країнах, повинні спочатку підписати декларацію з трьох пунктів, "заявивши, що війна злочинна, що режим Путіна нелегітимний і що Україна неподільна", — сказав Каспаров. Підписавши її, ця особа підлягатиме переслідуванню в Росії за трьома пунктами відповідно до законів, які ввів Путін, додав він.

59-річний шаховий гросмейстер робить цікаву заяву, що Путін: "Диктатор Путін ніколи не грав у шахи, він грав у покер, і він був хороший у геополітичному покері. Він часто вигравав із поганими картами, тому що противники піддавалися на його блеф".

===

Новини по темі: