ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Велика сімка вимагає виведення російських військ з України й обіцяє подальшу підтримку

Велика Епоха
(Скриншот)

Група семи країн у вівторок взяла на себе зобов'язання продовжувати постачати "нагальні потреби" України у військовій техніці та зажадала від Росії "повністю і беззастережно вивести всі свої війська і військову техніку з України", включно з Кримом і всіма "анексованими" регіонами.

У своєму виступі на зустрічі, яку проводять за допомогою відеозв'язку між лідерами США, Канади, Японії та основних європейських союзників, президент України Володимир Зеленський докладно описав другий день поспіль російські бомбардування цивільних районів, що знаходяться далеко від лінії фронту війни. Вівторок приніс десятки озброєних безпілотників, "плюс 28 пусків російських ракет", — сказав він. "І це тільки за сьогоднішній ранок".

За Китаєм та Індією, чиї лідери публічно засудили дії Москви, уважно спостерігатимуть — хоча поки що мало ознак того, що хтось із них займе тверду позицію. Так само як і такі країни, як Об'єднані Арабські Емірати, які вагалися між схваленням і утриманням під час попередніх голосувань, що засуджують Росію.

У комюніке після зустрічі лідери країн "Великої сімки" привітали "готовність Зеленського до справедливого миру", який, за їхніми словами, охоплює повне відновлення територіальної цілісності України, збереження її спроможності захищати себе в майбутньому, забезпечення відбудови й реконструкції країни, зокрема й із використанням російських коштів, і притягнення до відповідальності за воєнні злочини Росії.