ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угорщина: через міграційну кризу до Сербії буде направлено більше прикордонників

Велика Епоха
Угорсько-австрійсько-сербська зустріч міністрів у Белграді, Сербія, 6 вересня 2022 р. (Offizielle Facebook-Seite von Minister Péter Szijjártó)

Число мігрантів на південних кордонах ЄС зростає. Союзники Угорщини, Австрії та Сербії не хочуть більше чекати на Брюссель. У Белграді міністри країн домовилися про перші конкретні кроки.

Угорщина хоче надати Сербії більше прикордонників, а також технічну допомогу в майбутньому, щоб упоратися із кризою мігрантів на сербсько-угорському кордоні. Це стало підсумком міністерської зустрічі між Угорщиною, Сербією та Австрією, що відбулася у Белграді 6 вересня.

Перший камінь у фундамент співпраці між Угорщиною, Австрією та Сербією заклав прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Нещодавно глави держав і урядів зустрілися в Будапешті. Зустріч у Белграді стала продовженням переговорів на рівні міністрів щодо розробки плану дій щодо зниження напруженості на південному міграційному маршруті.

На пресконференції в Белграді міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що кількість нелегальних іммігрантів на угорсько-сербському кордоні цього року вже досягла 195 000 осіб.

За його словами, у зв'язку з тиском, що зростає, необхідно також підвищити рівень захисту. Таким чином, для підтримки сербської оборони мобілізується більше сил, наголосив міністр.

Австрія надає підтримку сербським силам, переважно, у вигляді військової експертизи та консультацій. Директори федеральної поліції Австрії також братимуть участь у цій підтримці, пояснив міністр внутрішніх справ Герхард Карнер.

Угорсько-австрійсько-сербська зустріч міністрів у Белграді, Сербія, 6 вересня 2022 р. (Офіційна сторінка міністра Петера Сійярто у Facebook)

Карнер наголосив, що проблема значної частини осіб, які шукають притулок, полягає в тому, що вони не відповідають вимогам для набуття статусу біженця. Більшість цих мігрантів прибули з таких країн, як Туніс, Індія та Марокко, сказав він.

«Порушення кордону між двома безпечними країнами — це не питання прав людини, а кримінальна справа», — сказав він.

Точкою напруги на пресконференції стало питання про насильство та нелюдське поводження з боку прикордонників. Журналісти на місцях вказували на те, що угорські та сербські прикордонники поводяться з біженцями нелюдяно.

«Я відкидаю звинувачення в тому, що угорські поліціянти порушують закон, коли діють проти нелегальних мігрантів і злочинців, які намагаються перетнути кордон», — сказав Сійярто. «Ми не повинні справляти враження, що це “бідні мігранти”. Ситуація якраз протилежна».

Міністр закордонних справ Сербії наголосив, що важливо розуміти, що поліціянти та солдати захищають Європу, ризикуючи власним життям. За його словами, на них постійно нападають мігранти зі зброєю, камінням та рогатками. Він хотів би почути питання про те, які заходи вони вживають проти мігрантів, які жорстоко нападають на поліціянтів.

На пресконференції представники всіх трьох країн наголосили, що це вже не проблема прав людини, а просто форма організованої злочинності. Міністр внутрішніх справ Австрії наголосив, що організовані злочинні угруповання та торговці людьми ведуть боротьбу один з одним на угорсько-сербському кордоні.

Переговори на найвищому рівні між представниками трьох країн продовжаться найближчим часом у Відні.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH