ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США запровадили санкції проти іранських чиновників після жорстокого придушення владою демонстрантів

Велика Епоха
Жінка показує знак перемоги перед іранським прапором під час демонстрації студентів за права людини в Ірані. (Cecilia Fabiano/LaPresse via ZUMA Press)

США ввели додаткові санкції проти Тегерана у відповідь на жорстоке придушення демонстрантів в Ірані після смерті 22-річної Махси Аміні.

Міністерство фінансів США в четвер оголосило про введення каральних заходів щодо міністра внутрішніх справ Ірану Ахмада Вахіді, міністра телекомунікацій Ісси Сарепура та п'яти співробітників органів безпеки. Можливі активи відповідних осіб у США будуть заморожені, а їхній доступ до міжнародної фінансової системи буде утруднений.

Міністерство фінансів у Вашингтоні обґрунтувало санкції блокуванням інтернету в Ірані і «тривалим насильством проти мирних демонстрантів після трагічної смерті 22-річної Махси Аміні».

«Свобода слова і право на збори є основними для забезпечення свободи та гідності особистості», — сказав міністр фінансів Брайан Нельсон. США «засудять» іранські інтернет-блокування та насильство проти протестувальників та мають намір притягнути винних до відповідальності.

У вересні США вже запровадили санкції проти кількох керівників іранської поліції.

Аміні була заарештована 13 вересня в Тегерані поліцією, мабуть, за те, що вона не носила ісламську головну хустку відповідно до правил. Молода курдська жінка після арешту впала в поліційний дільниці за нез'ясованих обставин і була оголошена мертвою в лікарні через три дні.

У ході протестів, за даними правозахисників, десятки людей було вбито і більше тисячі заарештовано.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH