ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європарламент вводить єдиний зарядний пристрій для смартфонів

Велика Епоха
(FREDERICK FLORIN/AFP/Getty Images)
(FREDERICK FLORIN/AFP/Getty Images)

У вівторок Європейський парламент остаточно затвердив вимогу про те, що всі смартфони, планшети та інші консолі повинні мати однаковий зарядний пристрій.

Після плебісциту, проведеного депутатами Європарламенту в Страсбурзі, порт USB-C стане єдиним зарядним пристроєм для портативних електронних пристроїв, що продаються в ЄС до осені 2024 року, попри сильну протидію з боку компанії Apple.

"Це великий день для споживачів, великий день для нашого довкілля", — сказав мальтійський лейборист, євродепутат Алекс Агіус Саліба, доповідач за текстом, який ухвалили 602 голосами (13 проти, 8 утрималися).

Він сказав: "Це минуле", під час дебатів кількома годинами раніше, розмахуючи нагромадженням зарядних пристроїв, таких, які можна знайти в ящиках більшості європейців.

Новаторське законодавство у світі

Зобов'язання поширюватиметься на мобільні телефони, планшети, електронні книги, навушники, цифрові камери, бездротові навушники, портативні консолі для відеоігор, GPS-пристрої, комп'ютерні клавіатури та миші, а також портативні колонки. І це не залежить від виробника.

Це торкнеться і ноутбуків з початку 2026 року.

Голосування Європейського парламенту підтвердило угоду, досягнуту з державами-членами на початку червня, після десятиліття спроб нав'язати єдиний зарядний пристрій, на превеликий жаль Apple, головного противника такого новаторського законодавства в усьому світі.

"Я переконаний, що багато країн наслідуватимуть приклад ЄС. Ми будемо лідером", — сказав болгарин Андрій Ковачев, представник основної політичної групи ЄНП.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr

===

Новини по темі: