ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

15 ув'язнених загинули під час бунту у в'язниці в Еквадорі

Велика Епоха
Сили безпеки охороняють в'язницю в Еквадорі (архівне фото). Фото: RODRIGO BUENDIA/AFP via Getty Images

Щонайменше 15 ув'язнених було вбито і ще 21 поранено внаслідок бунту у в'язниці в Еквадорі. За даними влади, насильство спалахнуло в понеділок у в'язниці Котопаксі недалеко від міста Латакунга. В'язниця, розташована на південь від столиці Кіто, є однією з найбільших виправних установ у латиноамериканській країні й налічує близько 4300 ув'язнених. Від початку 2021 року вона неодноразово ставала ареною насильства, тут сталося сім масових убивств.

Згідно із заявою тюремної адміністрації SNAI, "тактичні підрозділи" поліції та армії продовжать свою місію з "відновлення контролю" над в'язницею. Раніше влада заявила, що рятувальники надали допомогу п'ятьом пораненим ув'язненим і доставили ще одного ув'язненого в лікарню. SNAI не повідомила подробиць про отримані травми.

У хронічно переповнених в'язницях Еквадору раз у раз відбуваються криваві сутички між конкуруючими наркобандами. Від початку 2021 року в таких боях загинуло майже 400 ув'язнених.

Влада досі не змогла припинити ці акти насильства, які ув'язнені часто здійснюють із застосуванням ножів. Вони часто пов'язані з обезголовленням та іншими варварськими діями. За офіційними оцінками, у переповнених в'язницях країни міститься близько 35 000 ув'язнених, багато з яких є членами наркобанд.

Завдяки своєму розташуванню між основними виробниками наркотиків Колумбією і Перу, Еквадор є важливим центром контрабанди наркотиків до США і Європи. Банди-суперники, пов'язані з міжнародними наркокартелями, борються за контроль — зокрема у в'язницях. Це призвело до значного зростання насильства в Еквадорі.

За матеріалами Epoch Times Europe