ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дивовижний поворот: Ілон Маск знову хоче купити Twitter

Велика Епоха
Ілон Маск, засновник Tesla, хоче все-таки купити Twitter. (Carina Johansen/NTB/dpa)
Ілон Маск, засновник Tesla, хоче все-таки купити Twitter. (Carina Johansen/NTB/dpa)

Після довгих суперечок генеральний директор Tesla все ж зміг узяти на себе управління онлайн-сервісом. Незадовго до судового розгляду Маск несподівано поновлює свою пропозицію — за спочатку узгодженою ціною купівлі.

Технологічний мільярдер Ілон Маск хоче все-таки завершити мільярдне поглинання онлайн-сервісу Twitter. Глава Tesla підтвердив це в обов'язковому розкритті інформації для Комісії з цінних паперів і бірж США. Таким чином, юридична суперечка з приводу мільярдної угоди може бути все-таки врегульована незадовго до довгоочікуваного судового розгляду.

Маск запропонував у листі здійснити операцію за спочатку узгодженою ціною купівлі в 54,20 долара за акцію, пояснили його адвокати. Це знаменує собою вражаючий поворот у конфлікті навколо поглинання, вартість якого склала близько 44 мільярдів доларів. Однак деяка невизначеність залишається — Маск вказав Комісії з цінних паперів і бірж, що його пропозиція залежить від зобов'язань щодо фінансування.

Twitter хоче закрити угоду

Twitter підтвердив у короткій заяві, що отримав повторний лист Маска з пропозицією. Компанія має намір завершити угоду в заплановані терміни.

Маск фактично оголосив квітневу угоду про купівлю недійсною в липні, тому що Twitter нібито зробив неправдиві заяви про кількість фальшивих акаунтів на своїй платформі. Однак компанія наполягала на тому, що угоду про купівлю було виконано, і звернулася до суду. Насправді судовий розгляд має розпочатися в жовтні, щоб з'ясувати, чи може Маск відмовитися від поглинання.

У юридичної команди Маска склалося враження, що процес розвивається в невигідний для нього бік, і що суддя вже став на бік Twitter після перших слухань у рамках підготовки до судового процесу, повідомила у вівторок фінансова служба Bloomberg з посиланням на інсайдера. Щоб вийти з угоди вартістю в мільярд доларів, Маску довелося б довести серйозні порушення контракту з боку компанії.

Передумови неясні

Однак причини переосмислення Маска поки залишаються незрозумілими, і сам він спочатку не давав подальших коментарів. Багато експертів від самого початку оцінювали його шанси в суді як несприятливі. Протягом кількох місяців Маск намагався представити нібито неправдиву інформацію від Twitter про кількість спаму і фальшивих акаунтів як порушення угод про поглинання. Але чи буде цього достатньо в суді, вважається сумнівним.

У серпні Маск навів нові аргументи, намагаючись скасувати угоду з поглинання Twitter за мільярд доларів. Бос Tesla залучив до справи звинувачення, висунуті викривачем, який звинуватив Twitter у недостатньому захисті призначених для користувача даних та інших недоліках безпеки. Через ці "кричущі" недоліки пропозицію Маска про купівлю Twitter мало бути класифіковано як недійсну, написали тоді його адвокати компанії.

Викривачем є Пейтер Затко, колишній керівник служби безпеки Twitter. Він був звільнений у січні і пізніше подав скаргу в Комісію з цінних паперів і бірж США. Експерт у галузі інформаційних технологій, відомий під псевдонімом "Mudge" з часів своєї хакерської діяльності, на слуханнях у Сенаті висунув серйозні звинувачення проти керівництва Twitter і назвав онлайн-платформу "бомбою сповільненої дії з уразливістю безпеки".

Маск хоче перевернути уявлення про Twitter

Якщо Маск усе-таки купить Twitter, то власником компанії стане та сама людина, яка останніми місяцями майже безперервно критикувала її керівництво і ставила під сумнів вартість компанії. Однак план Маска полягає в тому, щоб вивести Twitter з фондового ринку і створити нову команду менеджерів. Якщо найбагатша людина у світі потягне за ниточки на онлайн-платформі, це також буде політично вибухонебезпечно. Цікаво подивитися, чи візьметься Twitter знову за колишнього президента США Дональда Трампа.

Маск від самого початку підкреслював, що поглинання Twitter пов'язане не з грошима, а зі зміцненням свободи слова на платформі. В інтерв'ю в травні Маск назвав заборону Трампа на використання Twitter "морально неправильною і просто дурною".

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH