ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія хоче таємного голосування в ООН щодо питання засудження "анексій"

Велика Епоха
Президент Путін виголошує промову під час церемонії офіційного приєднання чотирьох областей України під контроль російських військ у Кремлі в Москві 30 вересня 2022 року. (Grigory Sysoyev/Sputnik/AFP via Getty Images)

Росія виступає за проведення таємного, а не відкритого голосування, коли Генеральна Асамблея ООН, що складається зі 193 членів, наступного тижня розглядатиме питання про те, чи слід засудити дії Москви щодо анексії чотирьох частково окупованих регіонів України.

Україна та її союзники засудили голосування в Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі як незаконне і примусове. Резолюція Генеральної Асамблеї ООН, розроблена Заходом, засуджує "незаконні так звані референдуми" Росії та "спробу незаконної анексії" територій, де проходило голосування.

Тим часом ООН попередила, що заявлена Росією анексія території України тільки посилить порушення прав людини.

Крістіан Салазар Волкман заявив, що експерти ООН зафіксували "цілу низку порушень прав на життя, свободу і безпеку", і попередив, що ситуація лише погіршуватиметься в міру того, як Росія просуватиметься вперед в анексії українських областей — Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької.

Референдуми Захід назвав "фікцією". "З передбачуваною анексією... Російська Федерація зробила кроки, які швидше поглиблюють, ніж розв'язують конфлікт, і посилюють пов'язані з ним порушення прав людини", ─ сказав Салазар Волкман.

===

Новини по темі: