ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кремль засумнівався в 700 тисячах потенційних військових, які втекли з Росії

Велика Епоха
Путін бере участь у церемонії покладання вінків до Могили Невідомого солдата, Росія, 23 лютого 2022 року. (Sputnik/Aleksey Nikolskyi/Kremlin via Reuters)

Кремль у четвер спростував повідомлення про те, що 700 000 росіян залишили країну після того, як Москва оголосила мобілізацію, щоб закликати сотні тисяч людей на війну в Україні, повідомляють російські ЗМІ.

На брифінгу з журналістами прессекретар Кремля Дмитро Пєсков сказав, що в нього немає точних даних про те, скільки людей покинули країну після оголошення президентом Володимиром Путіним "часткової мобілізації" 21 вересня.

"Не думаю, що слід сприймати серйозно такі новини", — сказав Пєсков, відповідаючи на запитання про деякі повідомлення в російських ЗМІ про те, що країну могли покинути до 700 000 росіян.

"Точними цифрами не володію. Але, звичайно, вони далекі від того, щоб бути такими, як стверджується в цьому повідомленні".

Десятки тисяч росіян, здебільшого чоловіки військового віку, покинули країну в спробі уникнути призову, щоб не потрапити на війну. Казахстан, Грузія і Монголія, які мають спільний сухопутний кордон з Росією, повідомили про різке збільшення кількості перетинів кордону після заяви Путіна.

Але отримати точні дані про те, скільки людей виїхали назавжди, досить складно.

Мобілізаційна кампанія Путіна виявилася одним із найнепопулярніших кроків Москви з моменту початку конфлікту, який Росія називає "спеціальною військовою операцією", у лютому, викликавши протести в містах і регіонах по всій країні.

===

Новини по темі: