ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Посол Великої Британії в ООН оскаржив вимогу Росії провести таємне голосування наступного тижня

Велика Епоха
Путін, 22 серпня 2022 року. (Pavel Byrkin/Sputnik/Kremlin Pool Photo via AP)

Росія активно прагне підірвати авторитет Організації Об'єднаних Націй, і Велика Британія "абсолютно має рацію", оскаржуючи спроби змусити її провести таємне голосування за пропозицією засудити Володимира Путіна за анексію чотирьох областей України, заявив член парламенту Торі Тобіас Елвуд. Посол Великої Британії в ООН Барбара Вудворд учора відхилила пропозицію Росії і зажадала від 193 членів організації провести відкрите голосування.

Пан Елвуд, який очолює комітет парламенту з оборони, а також член парламенту від Східного Борнмута, сказав Express.co.uk: "Британія має цілковиту рацію, критикуючи заклик Росії до таємного голосування в ООН".

"Зараз Росія разом із Китаєм прагне підірвати авторитет Організації Об'єднаних Націй як зберігача міжнародних стандартів і цінностей".

"Незаконні дії Росії в Україні мають бути публічно засуджені світовою спільнотою".

Генеральна Асамблея має намір проголосувати за проєкт резолюції, що засуджує "незаконні так звані референдуми" і "спробу незаконної анексії" Росією.

Вона також підтверджує суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність України і закликає держави не визнавати цей крок Росії.

У листі до держав ООН на початку цього тижня посол Росії в ООН Василь Небензя закликав до таємного голосування, стверджуючи, що лобіювання Заходу означає, що "це може бути дуже складно, якщо позиції будуть висловлені публічно".