ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія викликала посла Франції у зв'язку з постачанням зброї в Україну

Велика Епоха
Співробітники поліції стоять на варті біля посольства Франції в Москві 18 травня 2022 року. (KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP via Getty Images)

У четвер Росія викликала посла Франції П'єра Леві до міністерства закордонних справ у Москві, щоб висловити протест проти поставок зброї в Україну, оскільки Київ відвоював території за допомогою цієї зброї.

"Російська сторона наголосила на небезпеці збільшення поставок озброєнь і техніки київському режиму, а також активізації навчальних програм з підготовки українських військових", — йдеться в заяві російської дипломатії.

"Ця лінія суперечить заявам із Парижа офіційних осіб, які кажуть, що хочуть мирного врегулювання в Україні", — додало джерело, додавши, що французький посол розмовляв із російським заступником міністра Олександром Грушком.

20 вересня П'єр Леві вже зустрічався в Москві з Грушком. У пресрелізі російська дипломатія тоді визнала "неприйнятним" продовження "постачання Україні західної зброї, зокрема французької".

Зброя для українських контрнаступів

Від початку російського наступу в Україні 24 лютого Париж поставив Києву військове обладнання, зокрема 18 далекобійних гармат "Цезар", особливо потужних для нанесення ударів по лініях постачання в тилу фронту.

Франція розглядає можливість поставки Києву від шести до дванадцяти додаткових одиниць цієї 155-мм гармати, встановленої на вантажівці, взятої із замовлення для Данії, повідомило AFP у понеділок джерело, близьке до цього питання, підтвердивши повідомлення в газеті Le Monde.

Париж також вивчає можливість постачання Києву 20 бронемашин "Бастіон".

Україна, отримавши численні поставки західної зброї, особливо американської, з початку вересня провела кілька успішних контрнаступів і відвоювала у російських військ значні території.

===