ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шведський євродепутат обрізав волосся на знак солідарності з іранськими жінками

Велика Епоха
Шведський євродепутат обрізає волосся під час виступу в асамблеї ЄС (Youtube/скріншот)

Шведський євродепутат Абір аль-Сахлані обстригла волосся під час виступу на сесії ЄС на знак солідарності з антиурядовими демонстраціями в Ірані, спричиненими смертю в ув'язненні 22-річної Махси Аміні в "поліції моралі", повідомляє Reuters.

Поки Іран не стане вільним, наш гнів буде більшим, ніж гнів гнобителів". Допоки жінки Ірану не будуть вільні, ми стоятимемо з вами", — заявила у вівторок ввечері уродженка Іраку Абір Аль-Сахлані в парламенті в Страсбурзі, Франція.

Потім, узявши ножиці, вона сказала "Jin, Jiyan, Azadi" — "Жінка, життя, свобода" курдською мовою — і відрізала свій хвіст.

Провідні французькі акторки, включно з Жюльєт Бінош та Ізабель Юппер, також відрізали свої локони на знак протесту проти смерті Аміні після того, як 13 вересня вона була заарештована в Тегерані за "неналежне вбрання".

Після її смерті правителі Ірану зіткнулися з найсильнішими за останні роки народними заворушеннями, а протести на знак солідарності з іранськими демонстрантами поширилися за кордоном, зокрема в Лондоні, Парижі, Римі та Мадриді.