ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МВФ виділить Україні 1,3 мільярда доларів для збереження фінансової стабільності

Велика Епоха
Люди проходять повз зруйновану будівлю після обстрілу в центрі Харкова, 18 вересня 2022 року. (Sergei Chuzavkov/AFP via Getty Images)

Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалив запит України щодо виділення 1,3 мільярда доларів США в рамках надзвичайного фінансування, щоб допомогти постраждалій від війни країні задовольнити невідкладні потреби платіжного балансу та зберегти фінансову стабільність.

Виконавча рада МВФ 7 жовтня схвалила виділення коштів у рамках нового «вікна продовольчого шоку».

Цей крок спрямований на усунення ризику того, що борг України стане непосильним, оскільки економіка країни зруйнована війною.

МВФ заявив, що війна Росії проти України викликала «величезні людські страждання та економічний біль», і передбачив 35-відсоткове скорочення валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2022 році.

«Вплив на економічну діяльність був величезним: реальний ВВП сильно скоротився, інфляція різко зросла, торгівля була значно порушена, а бюджетний дефіцит зріс до безпрецедентного рівня», — йдеться у заяві директора-розпорядника МВФ Кристаліни Георгієвої.

Крім надання Україні такого необхідного фінансування, рішення МВФ також має стати каталізатором для подальшої донорської підтримки.

Двосторонні кредитори та донори України підтвердили статус МВФ як привілейованого кредитора щодо сум, що належать Україні, що дає МВФ більше свободи дій для продовження підтримки обложеної країни. Кредитори також погодились дозволити Україні відстрочити виплату деяких сум заборгованості на певний період.

Представники МВФ похвалили уряд та центральний банк України за управління економічними потрясіннями, спричиненими конфліктом.

«У міру адаптації економіки до війни, що триває, основні макроекономічні заходи були спрямовані на захист пріоритетних витрат, послаблення тиску на гривню та міжнародні резерви, а також на збереження фінансової стабільності», — сказала Георгієва.

За матеріалами The Epoch Times USA